ICТOPIЯ ШКOЛИ c. CЛAВГOPOД. Чacтинa тpeтя.

У 1978 році шефами школи – колгоспом «Родина» було збудоване приміщення нової школи за сучасним проектом.

Школа має земельну ділянку загальною площею 1940 м2.

Будівля школи розрахована на 17 класів та 480 учнів. Навчальні класи і кабінети ізольовані від приміщень, які є джерелом шуму і запахів (шкільна їдальня, спортивна і актова зала знаходяться в окремих блоках).

75404808.jpg

Класні кімнати для учнів 1-4 класів розміщенні на першому поверсі, ізольовані від приміщень для учнів інших вікових категорій.

У школі є спортивна зала, спортивний майданчик із різноманітним обладнанням, як для початкової, так і старшої школи, облаштована пришкільна територія.

В школі почала діяти кабінетна система навчання. Працювало двадцять вісім вчителів. Діяв лінгафонний кабінет для навчання іноземній мові. Проте матеріально-технічна база кабінетів була недостатньою.

40584236.jpg
Славгородська середня школа, 1978 р.

Традицією школи стало урочисте посвячення випускників у хлібороби. За десяту п’ятирічку в колгоспі залишилися працювати 87 учнів.

В літній період працював табір праці і відпочинку «Прометей», учні якого виконували значну роботу на полях колгоспу.

У зв’язку з виходом на пенсію директора школи Степанко Зої Єгорівни на цю посаду районним відділом освіти в 1981 році призначається Загоскін Юрій Олександрович. Приділяється велика увага військово-патріотичному вихованню. Як навчальний предмет, вводиться початкова військова підготовка для хлопців старших класів. Було збудовано тир при активній участі педагогічного колективу, у якому юнаки навчались стріляти з пневматичної гвинтівки. На основі зібраних матеріалів з історії села в 1985 році був відкритий музей Історії села на честь 40-річчя Перемоги в Великій Вітчизняній війні. Визначна роль у організації та оформленні музею належала директору школи Загоскіну Ю.О., який залучив до цієї справи фахівців: працівників обласного краєзнавчого музею та професійного художника Орлова К.Т. з м.Суми.

97368019.jpg

Експозиції музею, присвячені випускникам школи – Героям Радянського Союзу, кавалеру ордена Великої Вітчизняної війни, воїнам-інтернаціоналістам. З 1985 року традицією школи стало проведення першого уроку для першокласників у музеї Історії села.

Протягом 1983-1985 років оформляються навчальні кабінети: фізики (Загоскін Ю.О.), української мови і літератури (Муквич В.І.), ДПЮ (Хрін Є.М.), шкільна бібліотека з відділом для навчальних підручників (Ошомок Т.І.)

50721410.jpg

В період перебудови, яка декларувала демократичний підхід до керівництва, у 1988 році на загальних зборах колективу школи директором було обрано Шумейко Катерину Іванівну, вчительку початкових класів, яка працювала на посаді 5 років. В цей час за проектом пілотної школи «Пошук» в закладі з’являються перші комп’ютери, у зв’язку з чим було створено кабінет інформатики.

У 1989 році членами будівельного загону старшокласників на чолі з наставником-будівельником колгоспу «Родина» було збудовано шкільну майстерню та житловий будинок.

1991 рік. Школа починає функціонувати в умовах зміни формації тепер уже незалежної держави. 225 учнів, 15% – це старшокласники з навколишніх сіл: Мезенівки, Бранцівки.

У 1993 році директором школи призначається Анцибор Тетяна Михайлівна, на той час вихователь групи продовженого дня. Школи державою майже не фінансуються. Владні органи вимагають жорсткої економії світла і тепла, відбуваються систематичні відключення електропостачання. Вчителі по кілька місяців не одержують заробітної плати. Закриваються школи. За таких умов під час зимових канікул 1995 року вийшла з ладу (розмерзлася) система теплопостачання. Внаслідок такої діяльності Анцибор Т.М., була усунена з посади директора школи. Протягом зими 1996 – весни 1997 рр. силами підприємств та установ району разом з працівниками школи ліквідовували наслідки катастрофи.

З 1997-1998 н.р. заклад очолює Муквич Віра Іванівна, яка до цього працювала завучем, заступником з НВР призначається Загоскіна Людмила Олександрівна, заступником з ВР – Махортова Галина Пилипівна. Адміністрація шукає шляхи для виведення закладу з кризи: силами батьків учнів та вчителів, за підтримкою місцевого сільгосппідприємства на протязі кількох років заготовляються дрова для опалення школи. Поряд з цим довго і тяжко розв’язується питання підключення закладу до газопостачання, яке діє в селі з 1994 року.

Слід відмітити значний особистий вклад директора школи Муквич В.І., яка своїми неперевершеними здібностями, цілеспрямованістю, зуміла віднайти шляхи і засоби, потенційні можливості працівників школи для втілення найсміливіших планів по становленню сучасного закладу.

… Ідуть роки. Ідуть століття
Хтось щось руйнує. Хтось і створює…

Л.Костенко

71212268.jpg

Віхи новітньої історії:
1999 р. – капітальний ремонт теплотраси;
2006 р. – підключення школи до газопостачання;
2006 р. – створення філії шкільного музею історії села – української світлиці;
2008 р. – визначення школи освітнім округом;
2008 р. – відновлення туалетів;
2009 р. – модернізація шкільної їдальні;
2009 р. – переобладнання музею історії села;
2009 р. – підключення до мережі Інтернет;
2009 р. – створення кабінету основ здоров’я;
2010 р. – комп’ютеризація кабінету основ здоров’я і методичного кабінету;
2010 р. – відновлення санвузлів та роздягалень спортивної зали.

У 1998-1999 н.р. школа вперше атестується. Районна комісія відзначає значні зміни у підходах і реалізації навчально-виховного процесу, результативності контролю та керівництва, проте оцінка «задовільно». Дирекція, аналізуючи результати атестації, розуміє, що дійсно – це тільки початок на шляху реформування закладу. Керуючись Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», Державною національною програмою «Освіта» («Україна ХХІ століття») та національною доктриною розвитку освіти, планується і коригується робота закладу згідно головних вимог сучасності – досягнення якості освіти як основи якості життя. Нагальною потребою стає створення успішного освітнього середовища, бо тільки в ньому може гармонійно розвиватися особистість. Тому перший проект, над яким почала працювати школа – це «Створення позитивного іміджу закладу», започаткований у 2002 році. П’ять років інтенсивної роботи керівників, педагогів, учнів, батьківської громадськості перетворили школу в один із кращих закладів району. Капітальна перебудова багатьох шкільних приміщень, сучасний дизайн та оформлення коридорів, класів-кабінетів, інтенсивне озеленення має значний вплив на виховання в учнів культури поведінки, художньо-естетичного смаку. Зміст художнього оформлення відображає шкільне життя, історію сьогодення і майбутнє школи, її успіхи та здобутки.

33872844.jpg

Значний виховний потенціал несе оформлення державної символіки України, Сумської області, Краснопільського району та закладу зокрема.

Розвиток матеріально-технічної бази школи, забезпечення гідних умов діяльності для всіх учасників навчально-виховного процесу передбачають якісне, систематизоване та ефективне реформування навчальної, виховної, науково-методичної, дослідницької, позакласної та позашкільної роботи з учнями.

Організатором цієї роботи, генератором нових ідей стала заступник директора з НВР Загоскіна Л.О. Науково-методична та дослідницька робота стала вагомою складовою управлінської діяльності. Протягом 2002-2007 рр. колектив школи працював над реалізацією науково-методичної проблеми «Виховання в учнів стійкої позитивної навчальної діяльності як важливий чинник формування творчої активності особистості». За ці роки склалася певна система роботи, характерна саме для Славгородської школи. Залучення педпрацівників до наукової, методичної та дослідницької роботи стимулювало результативність навчально-виховного процесу, сприяло професійному росту вчителів, позитивному іміджу школи. Матеріали з досвіду роботи вчителя математики Загоскіної Л.О. були внесені до бази передового педагогічного досвіду при СОІППО.

У 2008 році навчальний заклад розпочав науково-дослідницький проект «Реалізація ідей творчої спадщини В.О. Сухомлинського в системі освітнього простору навчального закладу». Шкільна експертна група по обґрунтуванню актуальності даної теми для нашого закладу визнала її доцільність, багатовекторність та гуманістичну спрямованість.

Протягом 2008–2011 рр. намітилася тенденція по зміцненню навчальної бази кабінетів: початкових класів, біології, ОЗ, інформатики, спортивної зали, методичного кабінету.

У 2009 році наш заклад першим у Краснопільському районі створив модель і розгорнув діяльність по втіленню в життя проекту «Школа сприяння здоров’ю». Благородні і важливі напрямки роботи в цьому проекті мають позитивні результати. Всі матеріали розміщені на сайті http://slaw-go-sdorovo.at.ua в мережі Інтернет.

Сучасна школа передбачає зміну ролі педагога – з учителя-транслятора інформації на педагога-фасилітатора, який надає дитині можливість розвинути її потенціал. Педагогічний колектив школи – творчий, здатний впроваджувати в життя новітні педагогічні технології, інтерактивні методи навчання (старший вчитель хімії Гнилокозова Людмила Федорівна; вчитель інформатики Шумейко Юрій Олексійович, який створив систему інформаційно-аналітичної роботи в школі; вчитель фізкультури Шумейко Віктор Олексійович, який залучає до активної спортивної роботи кожного учня). В різний час відзначилися на районному конкурсі «Учитель року» – вчитель початкових класів
Шумейко К. І., старший вчитель математики Загоскіна Л.О. і вчитель образотворчого мистецтва Павлюченко Н.Є. Значний вклад у розвиток закладу та його іміджу в освітньому середовищі внесли: Гнилокозова Л.Ф. – керівник екологічної варти, Махортова Г.П. – заступник директора з виховної роботи, Муквич Володимир Миколайович – керівник краєзнавчої роботи та куратор музею історії села, Масалітіна Галина Михайлівна – керівник драматичного гуртка, Бєсєдіна Людмила Миколаївна – вчитель основ здоров’я, яка за короткий термін обладнала кабінет основ здоров’я і організувала на його базі тренінгову діяльність, Нікітан З.П. – керівник вокального гуртка, Павлюченко Н.Є. – керівник театру ляльок «Буратіно», Бєсєдіна Ніна Григорівна – керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, Ошомок Тетяна Іванівна – бібліотекар школи.

74614804.jpg

^ На фото: зверху
І ряд зліва направо: Загоскіна Л.О., Шумейко К.І., Муквич В.М., Махортова Г.П., Кобушко Г.В., Павлюченко Н.Є., Бєсєдіна Н.Г.
ІІ ряд: Муквич В.І., Кузьменко В.О., Сіроклин З.М., Ошомок Т.І., Анцибор Т.М., Масалітіна Г.М.
ІІІ ряд: Шумейко В.О., Хохлов О.В., Хрін Є.М., Нікітан З.П., Махортов В.М., Шумейко Ю.О.

Об’єктом постійної уваги і піклування в школі були і залишаються її учні.

В усі часи школа пишалася своїми випускниками, зокрема тими, які закінчили навчання з нагородою. Їх імена назавжди залишаються в історії школи:

^ СРІБНА МЕДАЛЬ

Дворнік Володимир 1956 р.
Ільченко Валентина Іванівна 1956 р.
Колодько Лариса 1956 р.
Ляшенко Лідія Іванівна 1964 р.
Макогон Олександра Іванівна 1964 р.
Герасименко Дмитро Микитович 1966 р.
Соловйова Надія Павлівна 1966 р.
Лупир Валентина Іванівна 1966 р.
Нечепуренко Валерій Петрович 1967 р.
Бесєдін Микола Григорович 1967 р.
Степанко Віктор Олександрович 1967 р.
Придатко Валентина Миколаївна 1967 р.
Денисенко Зоя Василівна 1968 р.
Косінова Галина Володимирівна 1990 р.
Білик Ольга Миколаївна 1991 р.
Близнюк Ольга Анатоліївна 1992 р.
Антоненко Олена Миколаївна 1992 р.
Бесєдіна Людмила Миколаївна 1995 р.
Соха Тетяна Володимирівна 1996 р.
Маринич Оксана Петрівна 1996 р.
Муквич В’ячеслав Володимирович 1998 р.
Хохлов Олександр Вікторович 1998 р.
Наумов Сергій Вікторович 2001 р.
Удод Валентина Миколаївна 2001 р.
Воробйов Дмитро Миколайович 2006 р.
Дяченко Михайло Михайлович 2006 р.

^ ЗОЛОТА МЕДАЛЬ

Костенко Леонід Йосипович 1959 р.
Пірогова Валентина Миколаївна 1964 р.
Максимова Марія Олександрівна 1965 р.
Підлозна Лариса Миколаївна 1966 р.
Тарасенко Віктор Володимирович 1966 р.
Москаленко Ольга Василівна 1971 р.
Євтушенко Лариса Павлівна 1972 р.
Кузьменко Лариса Володимирівна 1974 р.
Макогон Ніна Петрівна 1975 р.
Хрін Тетяна Миколаївна 1978 р.
Булижина Антоніна Миколаївна 1980 р.
Конєв Олександр Іванович 1981 р.
Махиборода Валентина Олексіївна 1981 р.
Поддячева Ніна Петрівна 1981 р.
Нікулін Олександр Степанович 1981 р.
Рибалко Валентина Миколаївна 1983 р.
Махиборода Наталія Олексіївна 1983 р.
Наумова Віра Федорівна 1983 р.
Шаркова Світлана Григорівна 1983 р.
Сіроклин Ольга Віталіївна 1986 р.
Макаренко Володимир Миколайович 1986 р.
Корнєв Олександр Миколайович 1988 р.
Киях Надія Олексіївна 1990 р.
Глушкова Наталія Миколаївна 1990 р.
Алтухова Вікторія Миколаївна 1991 р.
Загоскіна Світлана Юріївна 1991 р.
Шатьорна Наталія Володимирівна 1991 р.
Мохоньок Наталія Дмитрівна 1993 р.
Хохлова Ніна Вікторівна 1994 р.
Гавенко Іван Васильович 1995 р.
Борщ Олена Іванівна 1998 р.
Глушкова Оксана Анатоліївна 1998 р.
Гнилокозова Оксана Іванівна 1998 р.
Ошомок Костянтин Анатолійович 2001 р.
Харченко Анна Василівна 2001 р.

Свій заклад в майбутньому ми бачимо успішною школою. На нашу думку,- це затишна домівка, де кожен учень, кожен учитель, кожен батько чи мати почуваються господарем, де йому комфортно, де його почують, зрозуміють і підтримають. Тільки в такій школі дитина стає лідером, людиною з активною життєвою позицією, яка не тільки бачить проблеми навколишнього життя, а й уміє їх визначити, знайти шляхи їх розв’язання.

Виростити патріота своєї Батьківщини – це значить, виховати гідних людей, для яких почуття честі, гідності, відданості, самопожертви заради святих ідей і віри в краще майбутнє завжди було, є і буде найголовнішим.

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: