12-13 бepeзня. Цeй дeнь в icтopiї paйoнy.

90225908.jpg

12-13 березня. В різні роки ці дні в історії району були такими.

1946. В чернещинському (мовою оригіналу) колгоспі ім. Будьоного розгорнулося будівництво приміщення тваринницької ферми на 120 голів худоби. Будівельна бригада складається з 9 плотників. Роботою будівельної бригади керує бригадир тов. Рощупкін. Плотники зобов’язалися закінчити будівництво ферми до початку польових робіт. Свого слова будівельники дотримають.

А нарсуд Першого поділу Краснопільського району розглянув кримінальну справу по обвинуваченню громадянки селища Угроїди Рашевської за злісне відмовлення від сплати державних обов’язкових платежів. Її засуджено на два роки позбавлення волі.

1970. Велику допомогу школам селища Краснопілля надає місцевий колгосп ім. Володимира Ілліча. Особливо міцнішими стали зв’язки після Третього Всесоюзного з’їзду колгоспників, де кинуто клич «Молодь – в похід за оволодінням сільськими технічними професіями!». А цими днями колгосп передав середнім школам №1 і №2 по одному трактору. На них здобуватимуть перші свої знання ті, хто вирішив стати механізатором.

1984. Після тривалих пошуків і копіткої праці електромонтер Миропільського радіовузла В. О. Федорківський обладнав трактор МТЗ-50 пристроями для буріння ямок під опори і механічного їх встановлення. Ці операції виконуються лише трактористом і монтером. Раніше ж було зайнято на них не менше 7-8 чоловік. На буріння ямки витрачається менше 5 хв., тоді як вручну їх копали протягом години. Річний економічний ефект від застосування технічної розробки умільця становить понад 10 тисяч карбованців.

1990. У гостях у трудящих Краснопілля побував заслужений артист УРСР, дипломант багатьох Всесоюзних конкурсів Ігор Демарін. У супроводі вокально-інструментального гурту «Д» він виконав низку патріотичних пісень. Пісні громадянського звучання, написані на вірші київських поетів Ю. Рибчинського, Ю. Рогози схвально сприйняли чисельні глядачі. Після концерту співаку піднесли живі квіти, він охоче фотографувався з прихильниками своєї творчості, давав автографи.

2000. У Краснопіллі у восьме відбувся турнір з міні-футболу пам’яті колишнього гравця «Явора» Ігоря Краснокутського, який трагічно загинув в автокатастрофі. Цього року на турнір прибули команди з Росії, Сум, Світловодська Кіровоградської області, Ромнів, «Явір» був представлений трьома командами. Перше місце здобула «Зміна» з Сум, друге – сумський «Фрунзенець», третім був «Явір-1». Кращим гравцем у складі краснопільчан визнано Сергія Савченка.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: