14-15 бepeзня. Цeй дeнь в icтopiї paйoнy.

00971466.jpg

14-15 березня. В різні роки ці дні в історії району були такими.

1946. Обласне управління сільського господарства одержало біля 100 нових тракторів системи «ХТЗ» і «ЧТЗ». Всі вони направляються на поповнення тракторного парку МТС області. 4 машини отримала і Краснопільська МТС.

В райощадкасу була пред’явлена облігація №39040, серія 070726 Четвертої Державної воєнної позики, на яку припав виграш у сумі 10 тисяч карбованців.

Виїзна сесія нарсуду Першої дільниці Краснопільського районного суду розглянула в с. Н.-Дмитрівка кримінальну справу громадян Хільгори та Петриченко, які визнані винними за крадіжку посівного матеріалу в колгоспі «Жовтневі сходи». Хільгора засуджений на 8 років позбавлення волі з обмеженням у виборчих правах на три роки після відбуття міри покарання, Петриченко – на 5 років позбавлення волі.

1952. У республіканському конкурсі сільських силачів взяли участь краснопільчани, товариші М. Рашевський і В. Тарасенко – призери обласного конкурсу. Завдяки їх хорошим показникам в живій вазі наша область посіла третє місце по важкій атлетиці в республіці.
А член низового колективу ДССТ «Колгоспник» тов. Т. Фесенко з артілі ім. газети «Правда» на республіканських лижних змаганнях здобув третє місце, одержавши у премію гармошку. До того ж товариш Фесенко своїм результатом вклався у перший розряд у цьому видові спорту.

1957. На станції Краснопілля машиніст локомотиву тов. Єсауленко і його помічник тов. Бакро робили маневр. Кочегар Труфанов почув крик, що доносився з-за насипу залізниці. Залізничники знали, що поруч є ставок. Тому вони зупинили локомотив і поспішили на допомогу. В крижаній воді ставка були дві дівчинки, які провалилися у воду. Залізничники за допомогою кочережок, що з ними кочегар перегортає вугілля, витягли дітей з води, забрали на паровоз і відігріли біля чана. За благородний вчинок цим трьом залізничникам оголошена подяка.

Для збільшення виробництва молочної продукції і поліпшення її якості проводиться реконструкція Краснопільського маслозаводу. В цехах встановлюється нове обладнання, яке буде приводитись в дію при допомозі електроенергії. У маслоцеху встановлено лінію системи інженера Мєльошина, яка сприяє переробці молока конвеєрним методом.

1967. Відбулося перше заняття районного дворічного університету культури. Його відвідали 52 чоловіки. Вони з увагою прослухали лекцію «95 років з дня народження засновника Комуністичної партії і радянської держави В. І. Леніна», яку прочитав завідуючий відділом пропаганди і агітації райкому КП України тов. М. Т. Калініченко.

1996. Підвищилися ціни на хліб. Підвищилася на 30% вартість борошна, а тому зросла відповідно, ціна на хліб. Один буханець буде коштувати від 44 до 52 тисяч карбованців. Інші чинники ціноутворення не змінилися.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: