16, 17, 18 бepeзня. Цeй дeнь в icтopiї paйoнy.

11597842.jpg

16, 17, 18 березня. В різні роки ці дні в історії району були такими.

1977. Дзень Добры, сябровкы і сябры! В гостях у Краснопільської районки побувала газета «Чырвоны сцяг» – орган Краснопільського райкому КП Білорусі та райради депутатів трудящих Могильовської області.

А з учнями Хмелівської початкової школи зустрілась Олександра Семенівна Гладушка – одна з перших трактористок в районі і в своєму селі. Це сьогодні держава дбає про підготовку механізаторських кадрів і голосно звучить заклик: «Дівчата, на трактор!». А в тридцяті роки різні пересуди і пережитки минулого багатьох дівчат зупиняли зробити рішучий крок. Лише найсміливіші йшли на курси трактористок. Олександра Семенівна – одна з них. До війни вона працювала трактористкою в рідному колгоспі.

1980. У Краснопіллі, на розі вулиць Комсомольської та імені Котовського, неподалік від соснового бору розпочалося будівництво дитячого комбінату. На його спорудженні працюють колективи будівельно-монтажного управління тресту «Сумихімбуд». За планом генпідряднику належить виконати будівельно-монтажних робіт на суму 340 тисяч карбованців і ввести об’єкт у дію у вересні 1981 року.

74153573.jpg

Чітко вимальовуються контури й іншої новобудови – на вулиці Сумській цими днями будівельники закінчили монтаж «коробки» триповерхового 27 квартирного житлового будинку і приступили до впорядкування даху.

1993. Багато жителів Краснопілля вже звернули увагу на підтягнутих юнаків у військовій формі захисного кольору, що несуть службу на залізничній станції. Це контролери застави прикордонного контролю, або попросту прикордонники. Контролери оглядають товарні і пасажирські поїзди, що проходять через станцію Краснопілля, слідкують, щоб не було порушень при перевезенні вантажів, щоб не вивозились з України дефіцитні речі і продукти харчування, при необхідності перевіряють документи у пасажирів. Відтоді, як почали опікати залізницю прикордонники, стало тут більше порядку, пасажири тепер почуваються впевненіше.

А у Великому Бобрику значно розширили конеферму, збудували капітальне приміщення, а недавно тут придбали трьох ішаків. І ось цими днями з’явилось поповнення. Кожна самка (а їх дві), народила по маляті. Ці невибагливі тварини мають стати підмогою у селянському житті.

1994. У Краснопіллі побував київський вокальний квартет, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка «Явір». Він виступив з концертом, у програмі якого переважно були українські народні пісні. Вдячні краснопільці піднесли співакам хліб-сіль.

80703000.jpg

В м. Сколе Львівської області відбувся чемпіонат України з лижних гонок. У них взяв участь і тренер Краснопільської ДЮСШ, майстер спорту міжнародного класу Микола Придатко. Він був третім на двох трасах – вільним стилем на 30-кілометровій дистанції, і класичним – на 20 кілометровій.

2007. 6 березня укладено Угоду про співпрацю політичних партій ВО «Батьківщина» та «Народний Союз Наша Україна». Після підписання Угоди на державному і обласному рівнях дійшла черга і до районних організацій політичних партій. Так, угоду про співпрацю районних організацій політичних партій ВО «Батьківщина» та НСНУ в районі підписали їх голови О.Т. Конотоп та Ю.А. Яремчук. Також про співпрацю у райраді домовилися і фракції даних партій. Тут свої підписи поставили голова фракції «Блок Юлії Тимошенко» Л.П. Кононенко та її колега від «Нашої України» В.О. Савоненко.

Відбувся урочистий пленум районної ветеранської організації, присвячений 20-річчю її створення.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: