22 cepпня – Дeнь пaм’ятi пpaцiвникiв opгaнiв внyтpiшнix cпpaв, якi зaгинyли пiд чac викoнaння cлyжбoвиx oбoв’язкiв.

50362670.jpg

Життя на землі дається людині тільки один раз і кожен ладен вибрати свій шлях. Багато хто обрав міліцейську професію, сповнену напружених буднів, виснажливого навантаження та ризику для здоров’я й життя, який є постійною складовою роботи міліціонера. Великої шани заслуговують люди, які не зрадили своєму життєвому вибору і попри все, залишаються сьогодні на своєму посту, хто береже життя і здоров’я, мир і спокій громадян, їхні права і свободи, захищає інтереси держави і суспільства від протиправних посягань.

Щороку у цей день Україна вшановує пам’ять працівників міліції, які заради життя і здоров’я інших загинули при виконанні службових обов’язків. У скорботній Книзі пам’яті міністерства внутрішніх справ понад тисячі імен співробітників органів внутрішніх справ.

На превеликий жаль в даній книзі є сторінка і Сумської області. В УМВС України в Сумській області, хто поклав своє життя на вівтар законності і правопорядку, хто загинув під час виконання службових обов’язків, в умовно мирний час – 35 міліціонерів, з яких 6 міліціонерів у воєнні та після воєнні роки, 9 міліціонерів за радянські часи та 20 міліціонерів за роки незалежної України.

Всього по статистиці, за часів незалежності України, при виконанні службових обов’язків, у безпосередній боротьбі зі злочинністю, загинуло 1249 працівників органів внутрішніх справ, 7936 правоохоронців отримали поранення, у більше 400 сімей є неповнолітні діти.

Здавалося б, робота правоохоронця звичайна у мирний час. «Умовно мирний час», бо Міністерство внутрішніх справ залишається, по суті, воюючим відомством, адже злочинці для досягнення своїх брудних цілей не гребують нічим.

Тому і гинуть міліціонери, залишаючи матерів, удів, осиротілих дітей. Тривожне повідомлення про загибель міліціонера звучить досить скромно: «загинув при виконанні». Та за цими словами – завжди трагедія, біль непоправної втрати, горе рідних, близьких і наша пам’ять про людей, які з честю виконали свій професійний обов’язок. Невимовно прикро, що через фатальну мить чи злочинну підступність матір не дочекалася з роботи сина, дружина – чоловіка, діти – батька.

Як свідчення світлої пам’яті про тих, хто не пошкодував життя заради інших, заради честі і професійного обов’язку стоїть у сквері перед адміністративним будинком управління МВС області пам’ятник міліціонерам, які загинули під час виконання службових обов’язків – пам’ятник мужності, вірності, героїзму працівників органів внутрішніх справ, які загинули від рук злочинців».

За традицією в Краснопільському Свято – Успенському Соборі Сумської Єпархії Української Православної Церкви проводяться поминальні літургії за загиблими правоохоронцями. Настоятелем Собору протоієреєм Іоанном, в присутності особового складу райвідділу та ветеранів ОВС, була проведена поминальна літургія за погиблими у боротьбі зі злочинністю правоохоронцями.

Схиляємо голови, ви загинули, захищаючи життя й спокій громадян. Доземний уклін Вам, герої! Ваш подвиг навічно житиме у наших серцях.
Т. Пахомова,
інспектор по РН та ГФ Краснопільського РВ

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: