23, 24, 25, 26 бepeзня. Цeй дeнь в icтopiї paйoнy.

84784897.jpg

23, 24, 25, 26 березня. В різні роки ці дні в історії району були такими.

1945. Працівники Краснопільського районного відділу НКВС виявили розкрадачів колгоспного хліба в артілі ім. Фрунзе (с.Успенка). Всю четвірку арештовано. Ці злочинці систематично розкрадали колгоспний хліб. За недовгий час вони розтягли гуртом багато зерна пшениці і гречки.

При обшуку у злодіїв виявлено і повернуто колгоспу півтонни пшениці і 29 кілограмів гречки. Слідство в цій справі закінчено. Незабаром справа з розкрадачами хліба розглядатиметься на відкритому засідання нарсуду Першого поділу с.Краснопілля.

У школі Михайлівського керамічного заводу (директор тов. Погоріленко) організовано для учнів – дітей фронтовиків і дітей інвалідів Вітчизняної війни гарячі сніданки. В організації гарячих сніданків ініціативу проявила дирекція заводу. Вона знайшла потрібні харчові ресурси і діти відтепер регулярно снідають у заводській їдальні. Діти цілком задоволені смачним поживним харчуванням.

Колектив працівників Краснопільської нафтобази, обговоривши на загальних зборах членів профспілки нафтовиків звернення колективу робітників нафтобаз Житомирської області про збір коштів на побудову літака «Нафтовик» в ознаменування Першого Травня – вирішили із власних заощаджень внести на побудову літака «Нафтовик Сумщини» 8000 карбованців. Кошти сплачуються.

1959. Між лісами, на захід від Осоївки, розташоване с. Марченки. Це віддалена бригада колгоспу ім. Свердлова. За останній час в селі збудована школа, відкрита бібліотека. А цими днями в Марченки приїхала бригада по радіофікації, а це значить, що зовсім скоро колгоспники почують голос рідної Москви, Києва. Добре працює бригада радистів, їм допомагають і колгоспники.

Партбюро Наумівського спиртзаводу на своєму засіданні обговорило постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про участь трудящих в охороні громадського порядку в країні». Тут же було створено народну дружину у складі 14 чоловік.

1971. Сильний приплив талих вод поставив під загрозу ставки колгоспу ім. Володимира Ілліча. З дня на день вода погрожувала розірвати містки. Колгоспники вчасно запримітили біду. Цілу добу хлібороби з лопатами, на тракторах давали хід воді. Чотири містки були врятовані.

1981. На урочистій лінійці в Краснопільській середній школі №2 учню восьмого класу Володимиру Кононенку вручено медаль «За врятування потопаючих». Минулого літа Володимир почув крик біля річки про допомогу і кинувся у воду. Він витяг хлопчика на берег, зробив йому штучне дихання, викликав швидку допомогу. Життя потерпілого було врятовано.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: