28 лютoгo – 1 бepeзня. Цeй дeнь в icтopiї paйoнy.

25095493.jpg

28 лютого – 1 березня. В різні роки ці дні в історії району були такими.

1953. 22 лютого відбулися вибори до місцевих рад депутатів трудящих. Відтак всі новини кінця лютого і початку березня стосувалися лише теми підготовки, проведення і результатів виборів. Наприклад організовано, з великим патріотичним піднесенням пройшов день виборів до місцевих рад по виборчій дільниці №5 (хутір Вовків). Ще довго до початку голосування тут було людно. Першим одержав бюлетені 78-річний колгоспник І. Гунько. Опускаючи їх в урну, він схвильовано сказав: – Голосую за Компартію, за всенародного кандидата, усіма любимого Сталіна.

А вже в наступному номері друкується бюлетень про стан здоров’я Й. В. Сталіна на другу годину 5 березня, а далі медичний висновок про причини смерті, похорон у двох номерах, промова Берії… Увесь березень, квітень 1953 року країна, область, район в траурі за вождем…

1958. 28 лютого в Краснопільській МТС встановлено перший у нашому районі телевізор. Велику роботу по освоєнню прийому телепередач провів радіомеханік МТС товариш В.П.Северин. Щоб поліпшити видимість телепередач, він їздив у Харків на консультацію.
Механізатори вже переглянули на телевізорі оперу «Паяцы». Вони чекають на регулярний прогляд телепередач.

А ще цього дня цього року відбувся суд над колишніми контролером і касиром ощадкаси Михайлівського заводу вогнетривів, які, користуючись безконтрольністю з боку працівників Краснопільської центральної ощадкаси і особисто колишнього її завідуючого, вкрали за кілька років 113.322 крб. Вони засуджені на 18-15 років ув’язнення кожна.

1969. Хокей з м’ячем все більше приваблює до себе спортсменів. В районі виходять на лід нові й нові команди. В змаганнях, що пройшли в останній день зими, взяло участь шість команд: колгоспів ім. Леніна, ім. Мічуріна, «Комуністична праця», Угроїдського і Мезенівського цукрокомбінатів, збірної райцентру. Високий клас гри показали спортсмени Угроїд, вони виграли всі матчі.

А наступного дня, розглянувши кримінальну справу в Угроїдському селищному клубі, народний суд Краснопільського району засудив громадянина Ш. за самогоноваріння до одного року й шести місяців. Щоправда Ш. вже був двічі засуджений – за крадіжку і злісне ухиляння від сплати аліментів.

1971. При Миропільському Будинку піонерів створено клуб «Юні друзі армії». У ньому налічується 26 учнів 6-8 класів з двох восьмирічних і середньої шкіл. Керує ним учасник Великої Вітчизняної війни, капітан запасу І.Я.Доценко. В планах юнармійців навчитися ходити строєм, вивчити топографію, озброєння, спортивне орієнтування, влучно стріляти, а також знайомство з життям і подвигами героїв-земляків.

1990. У спеціалізованому магазині «Молоко», що у райцентрі, у продажу з’явився новий вид молочної продукції – сир митницький. Його виробництво освоїв Краснопільський маслозавод. Виготовляють сир із молочних відвійок, які раніше реалізовували господарствам для годівлі свиней. За кілограм відвійок завод мав зиску 11 копійок, то з переходом на виробництво сиру вигода стала більшою. Приміром, на виготовлення 50 кг продукції затрачається сировини на 4 крб, зате виручка від її реалізації матиме 50 крб, оскільки кілограм сиру коштує карбованець.

1995. Із Краснопільського маслозаводу припинилося масове вивезення сиру, який передбачливі підприємці закуповували для реалізації на ринках Росії. От тільки шкода, що тепер його вартість значно підвищилась у наших магазинах.

А тим часом через несплату коштів за користування електроенергією в перший день весни район електричних мереж змушений був на певний час відключити Мезенівський цукрозавод. Попередження про це отримали КСП «Батьківщина», ім. Гагаріна, Грязнянський цукрозавод.

Тягнуть все і скрізь. З ферми №1 КСП «Промінь» вкрали бичка вагою до 200 кг. А в Грязному знайшовся «підприємець», який із заводу поцупив 213 кг кольорових металів на суму 116 мільйонів крб.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: