9, 10, 11 бepeзня. Цeй дeнь в icтopiї paйoнy.

11461643.jpg

9, 10, 11 березня. В різні роки ці дні в історії району були такими.

1946. Від імені Президії Верховної Ради СРСР Краснопільський райвійськкомат вручив медалі «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.» великій групі демобілізованих з Червоної Армії. В числі перших медалей одержали заступник голови виконкому Краснопільської районної Ради депутатів трудящих тов. Рибалка, директор Мезенівського цукрокомбінату тов. Левіковський, інженер Угроїдського цукрозаводу тов. Паламарчук та багато інших.
Масове вручення медалей відбулося в Краснопільському, Угроїдському і Гребениківському сільвиконкомах. Всього одержали медалі 450 учасників Великої Вітчизняної війни.

1968. Раніше у Миропільській школі-інтернаті відзначали день народження вихованців за один і два місяці разом. Тепер у школі-інтернаті впроваджена нова традиція – відзначати іменини учня в той день, коли він народився. У їдальні спеціально відведено стіл, де на білосніжній скатертині встановлена табличка «Стіл іменинника».

Рішенням загальних зборів колгоспників артілі ім. Ілліча створено комунгосп. Він буде займатися комунальними і побутовими справами. Зараз правління колгоспу добирає штати. Сюди увійдуть муляри, теслярі, електрики, столяри, маляри та інші майстри. Вони зводитимуть у Великому Бобрику будинки, ремонтуватимуть старі, будуть виготовляти речі повсякденного вжитку, слідкувати за електромережею, станом доріг тощо.

Абонемент юного глядача випустила дирекція районної кіномережі. Його вартість 1 карбованець. Придбавши абонемент, юні кіноглядачі можуть продивитись на них в сільській місцевості 20, а в міській – 10 фільмів на найрізноманітнішу тематику.

1969. 11 березня колгоспу «Батьківщина» виповнилося 50 літ. З року в рік заможнішим стає життя хліборобів. Кожен п’ятий двір має телевізор, десятий – пральну машину. У селі налічується понад 1250 радіол, 120 мопедів і мотоциклів, 8 легкових авто.

1972. Правління колгоспу ім. Володимира Ілліча придбало комплект духового інструменту. Тепер учасники художньої самодіяльності селищного клубу можуть проводити репетиції при новоствореному оркестрі.

1978. Хороший подарунок трудівникам села підготувало правління колгоспу ім. Гагаріна. На території села Хмелівка відкрита і працює лазня. Тут є душова, парна.

1991. В центр Краснопілля прибули колони автобусів, прикрашених кумачевими транспарантами, на яких написи: «Будемо зміцнювати дружбу ракитянських і краснопільських трудівників», «Дружбі жити вічно», «За оновлений союз», «Проголосуй за єдність». Це делегація Ракитнянського району Бєлгородщини. Мета візиту – обмінятися думками з питань, винесених на всенародний референдум 17 березня. Всі члени російської делегації повністю поділяють думку про необхідність збереження нашої великої держави. У спілкуванні з краснопільцями відчувалась стурбованість за долю нашого спільного дому – СРСР, рефреном звучали слова про необхідність збереження Союзу.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: