Брифінг за участі директора Краснопільського РЦЗ Г. Ф. Акименко

У 2017 році розпочато реформування обласної служби зайнятості, метою якої є модернізація та розвиток сучасної сервісної установи, яка буде підходити до надання послуг роботодавцям та безробітним відповідно до їх потреб та вимог сучасного ринку праці. Про минулорічні підсумки роботи районного центру зайнятості та нововведення, які чекають на його клієнтів йшлося на брифінгу за участі директора Краснопільського РЦЗ Галини Федорівни Акименко.


– Протягом 2017 року послугами районного центру зайнятості скористались 2103 особи, з них 796 осіб працевлаштувалися за сприяння служби зайнятості. 147 роботодавців району подали для укомплектування за направленням центру зайнятості 799 вакансій, інформує Галина Федорівна. – Працевлаштування переважно проводилося у такі галузі, як промисловість (ТОВ «Михайлівські вогнетриви), сільське та лісове господарство (ДП «Краснопільський лісгосп», СТОВ «Вікторія», ТОВ «Хвиля», ТОВ «Славгород», ТОВ «Ряснянське», СТОВ «Думівське», ФГ «Злак» та інші).

243 особи з числа безробітних, з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, пройшли навчання за направленням центру зайнятості та були працевлаштовані на підприємствах району. Професійне навчання безробітних організовуються з урахуванням потреб ринку праці та на замовлення роботавців.

З метою додаткового стимулювання, мотивації до праці та матеріальної підтримки, за відсутності вільних вакантних посад, з безробітними проводиться робота щодо їх залучення до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Протягом 2017 року було укладено 39 договорів на громадські роботи (Краснопільська ОТГ, Мезенівська, Славгородська, Тур’янська та інші сільські ради), в яких взяли участь 70 безробітних. Кошти на організацію та проведення громадських робіт залучалися на умовах спів фінансування. До інших робіт тимчасового характеру долучилися 226 безробітних у ФГ «НВГ «Еліт-картопля», ТОВ АФ «Хвиля», ДП «Наумівський спиртзавод», ТОВ «Славгород», ТОВ «Краснопільське ХПП» та інші.

– Галино Федорівно, у 2017 році державною службою зайнятості запроваджено нові сервіси: відео-резюме, електронна черга, онлайн-співбесіда з роботодавцем та ряд інших. Що можете повідомити читачам про їх ефективність?
– Спочатку зазначу, що минулого року фахівцями центру зайнятості були здійснені виїзні заходи щодо проведення роботи з представниками об’єднаних територіальних громад та сільських рад у напрямку сприяння зайнятості мешканцям громади та сільських рад, інформування про послуги державної служби зайнятості, у тому числі про можливість навчання, перенавчання на замовлення роботодавця, проведення профвідбору кандидатів на вільні робочі місця, проведення профорієнтаційної роботи з молоддю, в тому числі учнівською, що є запорукою зменшення чисельності незайнятого населення у майбутньому.

Що стосується безробітних з числа дорослого населення, то важливою є робота у напрямку їх орієнтації на набуття додаткових компетенцій, опанування сучасними методами пошуку роботи та презентації себе роботодавцям. Саме для цього й розроблені ті нововведення, про які ви згадуєте. Наприклад, «електронна черга» – це сервіс, який дає можливість клієнту самостійно, не витрачаючи зайвого часу, не виходячи з дому, записатись на індивідуальний прийом до фахівця центру зайнятості. Сервіс «відеопрезентаці підприємств» надає можливість наглядно проінформувати шукачів роботи про умови праці, обладнання, соціальний пакет на підприємстві та саме підприємство. А дистанційне навчання безробітних дозволяє отримати професійну кваліфікацію безпосередньо за місцем проживання безробітного, навчаючись у зручному для себе місці за відповідною методикою.

– Про реформування служби зайнятості мова йде давно, чого слід очікувати в її роботі вже в цьому році?
– Стосовно пріоритетів служби зайнятості на 2018 рік, то це передусім завершення процесу перетворення її в сучасний майданчик з наданням широкого спектру послуг, осучаснення профорієнтаційних послуг, запровадження профілювання безробітних для попередження ризиків довготривалого безробіття, запровадження соціального супроводу за підходом кейс-менеджмент, введення нового сайту служби зайнятості, робота в територіальних громадах, продовження широкомасштабної інформаційної кампанії «Живи та працюй в Україні».

Сподіваюся, що завдяки нововведенням у службі зайнятості, 2018 рік буде успішним для кожного, від безробітних до роботодавців та територіальних громад.

Інф. «Перемоги».


Надсилайте свої новини, статті, привітання на нашу поштову скриньку gromportal@gmail.com 

Поділитися цим:

2 comments

  • Віктор Васильович Віктор Васильович

    Все прямо так добре? А хто має здійснювати контроль за поданням наявних вакансій до центру зайнятості бюджетними установами? Чи такого закону не існує? Так ось – кількість вакансій збільшилася б на 20-30 відсотків, якби був дієвий контроль!
    Самодостатня організація, яка працює сама на себе – це я про наш центр зайнятості! Хочу знать де я можу в інтернеті побачити вакансії?

  • Максим Вікторов

    Цікаво чи Галина Федорівна піде на пенсію? Вона там як кіт у маслі! У травні побачимо, хоча сумніваюся! Одна з проблем безробіття – пенсіонери працюють на бюджетних посадах до скону! Молодих з’їдають, або у кращому випадку виховують собі подібну заміну із “блатних” ! Про які реформи може йти мова? Поки заклад не очолить молодий і креативний керівник, нічого не зміниться на краще у роботі.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: