Caйт "Кpacнoпiльщинa фyтбoльнa" – ВCE ТIЛЬКИ ПOЧИНAЄТЬCЯ!

69705112.jpg

Багато футбольних фанатів не обмежують себе тільки тим, що дивляться телетрансляції, відвідують всілякі футбольні матчі, а прагнуть поділитися своїми враженнями, новинами, подіями з іншими однодумцями. На допомогу таким активістам приходить всесвітня мережа Інтернет. Так з’явився сайт «Футбольна Краснопільщина». Його автор Віктор Змисля проживає в селі Осоївка. Свого часу він грав на першість району, потім судив її матчі. Останніми роками перебуває у статусі вболівальника осоївського “Оріона”. Як зазначає Віктор у розділі контактів, сайт «Футбольна Краснопільщина» створював з метою оперативного донесення інформації для тих, хто цікавиться футболом в Краснопільському районі. Буквально через кілька тижнів після того, як сайт став відкритим для відвідувачів, нам не одноразово надходили побажання познайомити футбольну громадськість із його засновником, що ми робимо із задоволенням, тим більше що завдяки Віктору і нам тепер не потрібно вести футбольну статистику, відповідати за її достовірність і оперативність, бо користуємось його даними.

– Вікторе, як з’явилась ідея створити спеціалізований футбольний сайт?

– Вітаю всіх вболівальників і гравців району. Ідея створення футбольного сайту виникла спонтанно, але передумови для його створення були. За останні років десять наше життя в плані отримання інформації йде великими кроками. Інтернет і мобільний зв’язок зі своїми соціальними мережами, електронною поштою, “скайпом” і багатьма чого іншого уже привчили людей до оперативності.

Особисто мені завжди не вистачало швидкості в плані отримання інформації по футбольним новинам району. Єдиним джерелом подачі цієї інформації була газета “Перемога”, потім додався ще й сайт “Краснопілля. Край Слобожанський”. Але в газеті інформація давалася або на 3 день(середа), або на 6 день (субота). І то не факт, що друкували турнірну таблицю. А часто було таке, що за тиждень так і не з’являлася ця інформація в силу різних причин.

З появою вашого сайту справи стали йти набагато краще. Як для сайту, який висвітлює загальне життя району, це було досить пристойно. Але все рівно не вистачало оперативності і статистики.

Все трапилося якось так. Днів зо три до початку чемпіонату подумалося: чи не зробити щось у цьому плані? В отриманні інформації допомогли Мигаль В.О., який надав календар на перший тур, Гургура І.Ю., яка надіслала положення ,Рубан М.М. повідомив результати перших турів. Архів останніх чемпіонатів взяв з вашого сайту. Додав правила футболу,блок коментарів і….

– Виступаючи в ролі творця сайту, потрібні певні знання, вміння, навички. Скільки часу минуло на «будівництво»?

– Як я вже казав вище, “будівництво” тривало днів три. Зважаючи на те, що мав лише тільки теоритичне уявлення як створити сайт, “порився” в інтернеті, отримав деяку основну інформацію про це. Потім під сайт знайшов платформу. Оце і були всі мої знання,вміння і навички.

Згодом, десь через півроку, отримав повідомлення, що сайт буде закрито через закриття сервісу. І тут уже дійсно з’явилася для мене проблема. На перший попавший сервіс (а їх
дуже багато) переходити не хотілося. Одні не влаштовували через дизайн, другі через складнощі, чи навпаки простоту сайту, чи якісь обмеження. Вирішив зупинитися на теперішньому варіанті, але дуже довго ніяк не міг зрозуміти процес організації. Можливо звик до одного, а тут все по іншому, тож по інерції робив щось не так, а так, як на старому сайті.

Час до закриття сайту критично спливав, а з новим “розібратися” ніяк не виходило. Пам’ятаєш, як я телефонував тобі з проханням допомогти розібратися в цьому процесі? Ти пообіцяв, що попросиш людей які більше знаються в цій справі мені допомогти. Але одного вечора, одне за одним потихеньку (відкинувши спогади про роботу старого сайту) за пару –тройку годин щось таки вийшло.

Правда, на мій погляд, творіння було “сире” і не дуже якісне. Буквально в перший день роботи отримав коментар від відвідувача сайту такого змісту: “Стремновато здесь все выглядит, вы уж извините. вручную написать сайт не пробовали?” Потім щось добавив, виправив і зараз є те що є.

– Свого часу ти грав за осоївський «Оріон», сьогодні в якості вболівальника буваєш на футбольних матчах, можеш порівняти рівень районного чемпіонату, протягом останніх років він зростає чи навпаки?

– Важко сказати. Все залежить від суми багатьох факторів. Технічний рівень піднявся. І поля готують загалом краще, і форма гравців йде в ногу з часом( для прикладу подивіться будь-який матч, в чорних бутсах грає мало гравців, на рівні трави можно спостерігати мозаїку чи калейдоскоп кольорів). Ті ж самі захисні щитки. В них грають майже 100%
гравців.

Звичайно, здебільшого гравці футбольну амуніцію купують за свої кошти, але зрушення є значні. Рівень суддівства в чемпіонаті “стабільно нестабільний”. Також рівень чемпіонату останні роки знижує велика кількість неявок, особливо під кінець першості.

З приводу неявок міг би запропонувати ідею чи побажання, яке колись мені висловив Володимир, один з моїх давніх знайомих. Суть в тому, що перед початком турніру вноситься залог в сумі, скажімо, 1000 грн на команду. Ці внески тримаються разом на одному якомусь рахунку. Якщо команда не виїхала на черговий календарний матч, з цієї суми знімається 500 грн і передається команді суперника. Наступний невиїзд – знову 500 грн в якості компенсації супернику. На рахунку команди 0 грн. Якщо до наступного матчу на рахунку немає нових 1000 гривень – команда знята зі змагань без можливості відновлення в турнірі.Якщо нові кошти надійшли – у команди знову є 2 шанси для невиїзду і т.д.

Після закінчення сезону команди, які пройшли чемпіонат без неявок, забирають свої кошти назад.

Ще, як запасний варіант: якщо команда не виїхала на матч, то вона знімається без права відновлення з чемпіонату, якщо до наступного матчу (за тиждень) не перерахувала супернику 500 грн. На зимову першість знайшли ж команди для заявки 500 грн, і тут хто захоче знайде.

– Часто обговорюваною проблемою є залучення «легіонерів» до сільських команд. Думки різняться: представники маленьких сіл стверджують, що без залучення футболістів з інших населених пунктів неможливо досягти бодай мінімальних результатів, а то і взагалі зібрати команду для участі, представники більш густо населених сіл навпаки проти залучення чужих. Яка твоя думка?

– В принципі моя відповідь буде дуже схожа на саме запитання. Звичайно, як може село з населенням 700 жителів конкурувати з райцентром з 7000 населення (при умові що виставляють по одній команді)? .Інколи навіть вибрати ні з кого. І причин тут багато і об’єктивних і суб’єктивних. Хоча це вже інші проблеми.

Якщо дозволити грати тільки “легіонерам” з району. Скажіть, хто буде їздити з інших населенних пунктів до В.Бобрика, Осоївки чи В.Рибиці, особливо зважаючи на дальність і якість поїздки?

Якщо ввести ліміт 1-3 “легіонера” на команду, то чи будуть зараз конкурентно спроможними ці команди? Чи багато радості принесуть ,наприклад, команді “Рост” виграші 80-90% матчів з двузначним рахунком? А командам-суперникам? Їм (вказаним
вище командам чи їхнім гравцям) тоді б простіше було грати на Сумський район. Грабовському (гравцям) – за російські команди, Мезенівц і(чи гравцям) – на Великописарівський район, Бранцівці (чи гравцям) – на Тростянецький район.

Звичайно, ситуацію обов’язково потрібно змінювати. Але не кардинально ,а поступово. Ми ж до цього йшли не один рік , так само і виходити потрібно .Інакше не вийде.

– Тема суддівства тобі також не чужа, адже маєш досвід суддівства районної першості. В коментарях на твоєму сайті, а також кожного року при підведенні підсумків піднімається питання неякісного чи нечесного суддівства, лунають пропозиції, обіцянки, а розпочинається новий сезон – знову ті ж самі нарікання. Яке твоє бачення вирішення цієї проблеми?

– Перший варіант вирішення проблеми кардинальний: якщо набереться хоча б 6 учасників які можуть і хочуть нейтральне суддівство, то проводити турнір між ними. Все рівно за традицією останніх років левова частка матчів у другому колі не грається. І в першому колі також. Так що загалом матчів буде не набагато менше….

Другий варіант персональний: додати в положення про проведення пункт: “команда-господар на матч має приорітетне право запросити бригаду суддів”.З вісно ж вона і буде оплачувати роботу. В цьому випадку команда сама визначає персонально суперників, з якими їй потрібно “найняти” суддів.

Тут вона буде враховувати силу команди суперника, важність матчу, турнірний фактор чи особисті командні стосунки. Свою підкову щастя від суддівства будуть кувати самі на свій смак і розсуд.

Головне, щоб були суттєві зрушення в цих питаннях потрібно щось робити ПРАКТИЧНО, а в нас завжди замкнуте коло: “одні не можуть, інші не хочуть”.

– Чи важко збирати інформацію на сайт, все робиш сам, чи хтось допомагає?

– Загалом не важко. Хоча іноді здається, що начебто гроші в борг просиш. За великим рахунком сайт найбільше потрібний для тих, хто далеко від дому, за кордоном, проходить військову службу.

Все збираю сам,а крім вищезгаданих Мигаля В, Рубана М. За підсумками чемпіонату найбільше допомагали в отриманні інформації Кисельов О. (В.Бобрик), Захарук І. (Чернеччина), Роєнко В. (В.Рибиця), Кальченко С. (Мезенівка), Стадніченко О. (Грабовське), Васільєв В. (Рясне), Коротич О. (Тур’я), Комендант В. (Угроїди), Павленко Ю. (Самотоївка), Авраменко Ю. (Осоївка).

Хоча трішки з запізненням, висловлюю їм щиру подяку. Про тих, хто надає інформацію зараз, напишу на сайті після закінчення Зимової першості.

– Я розумію, що сайт ще зовсім юний, але вже має багато розділів, статистичних даних, нещодавно з’явилася таблиця бомбардирів Відкритої першості ДЮСШ з міні-футболу, що нового плануєш запропонувати відвідувачам у майбутньому?

– В планах є додати на сайт сторінку відео, яке будуть надавати самі відвідувачі сайту. Зараз опрацьовую варіанти,як би це менш затратно технічно робити,бо відеофайли мають доволі таки великий розмір.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: