Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 23-30 cepпня

49315299.jpg

В житті завжди є місто подвигу – це доводять наші воїни-земляки Петро Кириченко і Станіслав Денисенко, а також колгоспники, які у мирний час рятували від пожежі врожай. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1907. 27 серпня в селі Мар’їно Тур’янської сільради народився Герой Радянського Союзу Кириченко Петро Антонович. У нагородному листі на старшого сержанта Кириченка, підписаного полковником Єршовим, є такі рядки: «Кириченко надзвичайно хоробрий і грамотний в інженерному відношенні командир, здатний за будь-яких умов, не боячись смерті, виконати поставлене перед ним завдання. Своїм прикладом запалює бійців на подвиги. Весь особовий склад взводу нагороджений орденами і медалями. На його рахунку 3500 знешкоджених мін різних типів. За відвагу і мужність, проявлені в боях проти німецько-фашистських загарбників заслуговує звання Героя Радянського Союзу». Це високе звання Петру Антоновичу Кириченку було присвоєно Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 грудня 1943 року.

1957. При роздільному збиранні хліба у колгоспі ім. Леніна з труби трактора вилетіла іскра, від якої загорівся покіс пшениці. А поблизу був великий масив нескошеного хліба. Колгоспники А. Бакро, Г. Сікаленко, Г. Шепотько, Г. Пиленко, Н. Анісімова, які працювали на жнивах, кинулися гасити вогонь і швидко ліквідували пожежу. Вони врятували 55 гектарів колгоспного хліба. Правління артілі преміювало колгоспників в сумі від 400 до 100 карбованців кожному.

В селі Славгород, в парку культури і відпочинку, що названий іменем Т. Г. Шевченка, споруджений пам’ятник радянським воїнам, що загинули смертю хоробрих у Велику Вітчизняну війну.

1961. 30 серпня народився Станіслав Вікторович Денисенко. Працював робітником Краснопільського шляхрембуду. 10 листопада 1979 р. призваний до лав Радянської Армії. З травня 1980 р. проходив службу в Афганістані у військово-десантних військах (в/ч п/п 48059). 10 липня 1981 р. Поблизу населеного пункту Шалі провінції Кунар під час бою було поранено командира відділення. С.В. Денисенко прийняв командування відділенням на себе, особисто знищив чотирьох противників. У цьому бою С.В.Денисенко загинув. Указом Президії Верховної Ради СРСР від 23.11.1981 р. нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

1966. У видавництві «Радянський письменник» вийшла нова збірка поезій Дмитра Куровського. Всього за 17 копійок читачі можуть зануритись у поетичну розповідь автора про людей праці, котрі засівають землю рясними врожаями, чудові миропільські краєвиди.

1967. Таксофон встановлений в центрі Краснопілля. По ньому можна поговорити з будь-яким абонентом селища. Змішаний магазин відкрили у віддаленому селі Сорєвнованіє.

В Порозківській артілі «Родина» регулярно виходить сатирична газета «Колючка». Вже вийшло більше 10 її номерів. На «гачок» стіннівки потрапляють порушники трудової дисципліни, хулігани, п’яниці.

1991. Складне економічне становище вимагає від господарств підприємливості, пошуків нових можливостей для поліпшення фінансового становища. Таким шляхом пішов колгосп «Батьківщина». Внісши долевий внесок у сумі 10 тисяч карбованців, він став повноправним членом малого підприємства «Пошук-91». У колгоспі покладають надію, що коли у підприємства справи підуть добре, то незабаром слід розраховувати на чималі дивіденди.

У Краснопіллі успішно діє секція карате. Тут юнаки удосконалюють свою спортивну майстерність, беруть участь у змаганнях. Вони також нерідко виступають перед односельцями з показовими тренуваннями.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: