Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 28 вepecня – 4 жoвтня

92708167.jpg

Тамбовський драматичний театр нам товариш, у Покровці місцевих жителів здивували лелеки, а у Миропіллі в’ялена риба позбавила життя двох жінок. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1896. 3 жовтня в с. Миропілля народився Агапій Шамрайвідомий вчений, літературознавець, автор «Української літератури» (1927), «Харківські поети 30-40рр. ХІХ ст.», тритомної збірки «Харківська школа романтиків» та інших визначних праць.

1906. 2 жовтня народився Іван Багряний (Лозов’ягін) – відомий український письменник, громадський діяч, який у 1922-1923 роках навчався у Краснопільській художньо-керамічній профшколі.

1918. 28 вересня у селі Славгород народився Беспалов Михайло Гаврилович – Герой Радянського Союзу. Під час радянсько-японської війни 1945 р. був командиром 1-ї бригади сторожових кораблів Тихоокеанського флоту. Капітан 3 рангу М.Г. Беспалов відзначився під час десантної операції по оволодінню морським портом Сейсін (Чхонджін, КНДР), активно підтримуючи атаку десанту вогнем корабельної артилерії. Звання Герой Радянського Союзу присвоєно 14 вересня 1945.

1943. В ніч на 3 жовтня почалось форсування Дніпра. Уродженець Великої Рибиці, сапер Роман Агапійович Шкурко з телефонним проводом на рибальському човні першим переплив через ріку в районі Вишгорода. Налагодивши телефонний зв’язок, він почав переправляти туди бійців полку. Ворог відкрив по переправі навісний вогонь. Човен Шкурка від вибуху артилерійського снаряда перевернувся на середині ріки, але саперу вдалось врятуватися. Допливши до берега, він знайшов інший човен і знову став перевозити бійців на острів. Потім відважний солдат побачив на Дніпрі невеличкий паром – чотири скріплені між собою човни, що пливли за течією. Сапер доставив його до острова і за наказом командира почав переправляти на лівий берег поранених бійців. За мужність і відвагу, проявлені в боях з фашистськими загарбниками на Дніпрі, Указом Президії Верховної Ради СРСР було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (№ 4257). Нагороджений він і орденом Леніна.

1976. Краснопільщину облюбував Тамбовський обласний драматичний театр ім. Луначарського. Перші їх гастролі відбулися у нашому краї у 1953 році, а цими днями знову завітали до нас із спектаклем «Енергійні люди». А в Осоївській середній школі відбувся мітинг солідарності з чілійськими патріотами, присвячений 60-річчю з дня народження Генерального секретаря ЦК Компартії Чилі Луїса Корвалана.

1981. Вінцем нинішнього футбольного сезону в районі став фінальний матч на кубок райкому комсомолу між командами «Юність» Угроїди і МБО-7. І лише в серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів перемогу з рахунком 4:2 здобули угроїдці, які й стали володарями почесного призу.

1992.Цими днями багато жителів Покровки стали свідками незвичайної картини. Вранішньої пори почулося курликання лелек. Воно неслося з висоти пташиного польоту, де зібралося до купи біля сотні цих наших пернатих друзів. До цього їх у селі не бачили, а тепер у небо знялося скільки птахів. Вони кілька хвилин покружляли над Покровкою, а потім взяли курс на південь.

1992. У Миропіллі урочисто відзначили 100-річчя дня народження вченого, літератора, громадського діяча Гната Михайличенка. На урочистості прибули гості із різних куточків Сумщини. Серед гостей – племінниці Гната Васильовича – Віра Михайлівна і Катерина Миколаївна.

1996. У районі вироблено товарів народного споживання на суму 3 мільйони 580 тисяч гривень. Це складає з розрахунку на одного жителя 98 гривень. На цей час у районі налічується 9 олійниць потужністю 2,3 тонни олії за зміну, 10 крупорушок потужністю 3,4 тонни крупи, 8 млинів потужністю 13 тонн борошна за зміну, 4 пункти забою худоби, потужність яких 5 тонн м’яса за зміну та 5 пекарень.

1997. Йдуть роботи по облаштуванню церкви преподобного Серафима Саровського у приміщенні колишнього Порозківського сільського будинку культури. Споруджується вівтарна частина храму. Проводять роботи самі віруючі, працюють вони безкоштовно.

У Миропіллі трапилася трагедія. Скуштувавши в’яленої риби, якою їх пригостив односелець, померли дві жінки. На жаль, медицина була безсила їх врятувати, надто високим був токсин ботулізму, що знаходився у гостинцю.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: