Цeй дeнь в icтopiї paйoнy. 6-13 вepecня

51912816.jpg

Трагічними і водночас героїчними були ці вересневі дні в історії Краснопільщини. Також в селах відкривалися нові приміщення і навіть діяв магазин без продавців. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1854. 11 вересня в с. Пушкарне (тепер Грабовське) в сім’ї паламаря народився Павло Арсенович Грабовський – відомий поет, революціонер, демократ.

1903. 12 вересня народився повний Кавалер Ордена Слави Федір Іванович Дудко. День Перемоги відважний артилерист зустрів у Веймарі на Ельбі, а в липні 1945 року демобілізувався і приїхав до Грязного, де жила його сім’я, потім у Чупахівку. А з 1955 року працював у Грязнянському радгоспі. Слід сказати, що колишній командир гармати моторизованого артбатальйону і не знав про останню бойову нагороду. Вона його знайшла аж через 22 роки. Федір Іванович Дудко, будучи пенсіонером, став повним кавалером ордена Слави.

1943. У вересні при форсуванні Дніпра проявив мужність і героїзм командир взводу інженерно-мінної роти 19-ї мехбригади 1-го мехкорпусу 29-ї армії Степного фронту старший сержант Петро Антонович Кириченко, уродженець с. Тур’ї. Указом від 20 грудня 1943 року йому присвоєно звання Героя радянського Союзу.

1960. Райвоєнком І. А. Скиданенко за дорученням чехословацького уряду вручив «Дукельські пам’ятні медалі» колишнім воїнам нашого району, які брали участь в Дукельській битві у 1945 році. Серед нагороджених І. Є Бесараб, Ф. Ф. Бесараб, І. І. Новохатько, Ф. Г. Гончаров, Г. Л. Дегтяр, І. В. Тихонов, К. Т. Мурза, та І. І. Шматок.

У селі Славгород відкрито павільйон побутового обслуговування. Приміщення збудовано за рахунок коштів Краснопільської промартілі ім. Дзержинського. Тут розміщено три цехи: швейний, взуттєвий і перукарня, в них працюють дев’ять майстрів.

1965. Магазин без продавця працює в польовому стані тракторної бригади №2. Тут завжди є махорка, цигарки, мило, зважені цукерки, печиво, сода тощо. Механізатори, колгоспники кладуть у спеціальний кошик гроші і беруть за них товар. Перші тижні роботи магазину показали, що не виявлено ніяких розходжень між виторгом і забраним крамом.

1988. 13 вересня в Афганістані під час обстрілу душманами аеродрому загинув уродженець с. Славгород прапорщик Іван Борисович Поддячев.

1999. Полегшено зітхнули жителі Ревеного, господарі домашньої живності, а також городники, котрі безперервним потоком автомобілями чи пішки ринулися збирати вирощений врожай на розташованих неподалік земельних наділах через відновлений Протопівський міст, що на околиці Краснопілля. Лагодження цього об’єкта обійшлося селищному бюджету у 2000 гривень.

77909856.jpg
2014. 8 вересня під час несення служби на блок-посту в с. Ясногірка Донецької області загинув уродженець с. Велика Рибиця, 20-річний рядовий Національної Гвардії Юрій Андрієнко. Вічна пам’ять Герою!

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: