Чapiвнa мiдь opкecтpiв

 

 

83702370.jpg

 

Духова музика – частина нашої історії. Під звуки духових оркестрів йшли на фронт, щоб відстояти мирне небо солдати минулої війни, урочисто відкривалися відбудовані, зруйновані війною об’єкти промисловості і соціальної сфери, ними насолоджувалися і під них закохувалися багато поколінь. Близька і зрозуміла духова музика для краснопільчан і нині. До неї долучаються все більше молодих людей. Це яскраво засвідчив ІІІ обласний фестиваль духової музики «Чарівна мідь оркестрів», що проводився минулої суботи на святково вбраній центральній площі Краснопілля.

У ньому взяло участь 12 духових оркестрів з різних куточків Сумщини. Серед них аматорські оркестри барабанщиць Великобобрицького та Верхньосироватського сільських будинків культури, народні аматорські духові оркестри Великочернеччинського та Верхньосироватського СБК Сумського району, народний аматорський духовий оркестр Улянівського селищного клубу Білопільського району, зразковий аматорський духовий оркестр Голубівського сільського будинку культури Лебединського району, аматорський духовий оркестр учнів та викладачів Буринської дитячої школи мистецтв, зразковий аматорський духовий оркестр Рябинівського сільського будинку культури Великописарівського району, народний аматорський духовий оркестр Недригайлівського районного будинку культури, народний аматорський духовий оркестр Тростянецького районного будинку культури.

33731081.jpg

Найбільш масштабно на цьому престижному святі духової музики була представлена Краснопільщина. Крім оркестру барабанщиць Великобобрицького СБК (керівник О.М.Круглий) у фестивалі «Чарівна мідь оркестру» взяли участь і гідно виступили народний аматорський духовий оркестр Краснопільського районного Палацу культури (керівник Борис Сокол) та аматорський духовий оркестр Самотоївського сільського будинку культури (керівник Анатолій Пекуровський).

84462618.jpg

Розпочався марш-парад духовий колективів урочистою ходою, виконуючи мелодії і марші, котрі є їх своєрідними брендами, оркестранти заходять на центральну площу Краснопілля, попереду кожного колективу дівчата в національному вбранні з табличками районів. Це дівчата-україночки зразкового аматорського хореографічного колективу «Березіль» Чернеччинського СБК.

Тон фестивалю: урочистий, хвилюючий і неповторний задають оркестри барабанщиць Великобобрицького та Верхньосироватського сільських будинків культури. Від їх майстерної гри у присутніх перехоплює дух. Їх хочеться слухати і слухати і ось настає мить урочистого відкриття ІІІ обласного фестивалю духової музики «Чарівна мідь оркестрів». Після динамічної і красивої вокально-хореографічної композиції «Рідний край – Україно моя» у виконанні народного аматорського вокального ансамблю «Джерело» Краснопільського РПК (керівник Лариса Давиденко) та хореографічний колектив «Смайл» Краснопільської ДМШ (керівник Інна Зорькіна).

Ведуча фестивалю Оксана Дрозд запрошує до вітального слова голову Краснопільської РДА Юрія Яремчука, заступника начальника управління культури і туризму Сумської ОДА Антоніну Ігнатченко та Краснопільського селищного голову Івана Хомічова та директора Сумського обласного науково-методичного центру культури і мистецтв Євгенію Бистрицьку, які відзначили велику роль фестивалю у популяризації духової музики, побажали його учасникам вдалих виступів.

64959014.jpg

Важко було визначити кращий духовий колектив, бо кожен вкладав у свій виступ всю свою майстерність, фантазію, душу, демонстрував свою родзинку. Так, наприклад, духові оркестри з Улянівки Білопільського району та Голубівського СБК Лебединського району запропонували під духову музику ще й виступи солістів.

Окремо хочеться розповісти про виступ народного аматорського духового оркестру Краснопільського РПК під керівництвом Бориса Сокола. Цей колектив крім трьох обов’язкових творів, передбачених програмою фестивалю, виконав ще й четверту мелодію, як творчий подарунок краснопільчанам, всім присутнім. Цей духовий колектив буквально зачарував і підкорив своєю грою всіх присутніх на святі музики.

Щирі оплески і схвильовані вигуки присутніх на фестивалі викликав виступ аматорського духового оркестру Самотоївського сільського будинку культури (керівник Анатолій Пекуровський). Всі оцінили оригінальність і зростаючу майстерність самотоївських оркестрантів. Всі духові оркестри відзначені дипломами та пам’ятними сувенірами.

Щоб не видатися суб’єктивним в оцінці атмосфери свята духової музики, попросив поділитися враженнями від нього голову Недригайлівської РДА Миколу Тимченка. – Фестиваль духової музики видався на славу, це-супер, – сказав Микола Павлович. – Ми хочемо зробити таке ж свято духової музики у себе в Недригайлові на Івана Купала і запросити на нього всіх учасників фестивалю «Чарівна мідь оркестрів».

А ось думка про фестиваль духової музики краснопільчанина, заядлого рибалки Дмитра Корнієнка.
– Я не шкодую, що пожертвував риболовлею, відпочинком на природі заради фестивалю духової музики, – каже він. – Отримав потужний заряд бадьорості, настрою і наснаги, послухавши прекрасні, нестаріючі мелодії у виконанні оркестрантів, згадав свою молодість, наче скинув вантаж років. Що ж, краще про фестиваль не скажеш! Потрібно його бачити!
О.ЦИЛЮРИК.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: