Чи є шaнc y пeнcioнepiв oдepжaти бiльшi пeнciї в жoвтнi?

В останні дні зросла кількість пенсіонерів, стурбованих питанням очікуваного перерахунку пенсій з 1 жовтня. Прокоментувала ситуацію, що склалась, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області – Тетяна Володимирівна Зленко.

– Шановна Тетяно Володимирівно, всім відомо, що 21 вересня Верховна рада повинна була прийняти доленосний Закон про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів вже з 1 жовтня. Але депутати перенесли розгляд цього питання на 3 жовтня. Чи встигнуть органи Пенсійного фонду в області перерахувати пенсії, і чи отримають все ж пенсіонери таке довгоочікуване підвищення уже у жовтні?

– Так, ми всі очікували прийняття цього Закону у вересні, щоб у жовтні понад 300 тисяч пенсіонерів Сумщини одержали підвищені пенсії. Проведена підготовча робота для здійснення перерахунку саме з першого жовтня. Ми були повністю готові для проведення таких перерахунків.

Враховуючи те, що виплатний період в країні починається з кожного четвертого числа місяця, за який нараховано пенсію, навіть за умови прийняття Закону 21 вересня, ми б встигли зробити його, як то кажуть “впритик”. Тому, вкрай важливо, щоб рішення було прийняте не пізніше третього жовтня, як вкотре запланували депутати і не затягнулось до кінця місяця.

– Якщо Закон буде прийнято третього жовтня, пенсіонери можуть і не отримати цього місяця пенсії у нових розмірах? Чи все ж таки Пенсійний фонд проведе такий перерахунок?

– Так! Обов’язково це буде в жовтні. Голова Уряду поставив чітку задачу, у разі прийняття Закону третього жовтня, провести осучаснення пенсій саме у цьому місяці. Для фахівців, хто знається на питаннях здій-снення масових пере-рахунків, зрозуміло, що це дуже не просте завдання. Звичайний процес щомісяч-ного нарахування пенсій займає в середньому 4 – 5 днів, а процес нарахування пенсійних виплат, що передбачає масовий перерахунок – 10 – 12. Але йдеться про збільшення пенсій для понад 300 тисяч пенсіо-нерів в області, для яких ці виплати – чи не єдиний засіб існування. Ми не маємо права на зволікання, адже люди можуть не отримати свої гроші.

Проте, якщо прийняття законо-проекту знов затягнеться у часі, то навіть за величезного бажання і докладання надлюдських зусиль, забезпечити підвищення у жовтні не видасться за можливе. Тому прийняття цього Закону повинно відбуватись під грифом “ПОНАДТЕРМІНОВО”.

– Але ж Ви знаєте всі норми цього законопроекту, то хіба не можна попередньо все перерахувати, підготувати, а за умови прийняття виплатити пенсії у нових розмірах, швидше за ті терміни, що ви назвали?

– Я вже говорила, що попередню підготовчу роботу ми провели. Але нам потрібна остаточна версія закону. Ми не можемо і не маємо права робити приблизні перерахунки. Це ж не просто цифри. Люди очікують справедливого і конкретного підвищення, в конкретній сумі.

– Щодо коштів. А чи вистачає грошей у Пенсійного фонду на таке масове підвищення пенсій?

– До осучаснення пенсій установи Фонду фінансово готові. Це підви-щення – законо-мірне продовження підвищень заробітних плат, заходів з детіні-зації, що дозволили Пенсійному фонду України зосередити на такі цілі понадплан більш, ніж на 14 млрд. І як результат, – повинні бути підвищені пенсії.

І гроші є, і всі можливості, лише закон, на який чекає півдержави – досі не проголосований!
Тому єдине, що зараз необхідно, це – терміново прийняти Закон депутатами.

– Чи можете Ви заспокоїти пенсіонерів. Все ж є в них шанс отримати підвищені пенсії вже у жовтні?

– Я, як і все українське суспільство, сподіваюся, що депутатський корпус збереться, консолідується і врешті прийме це доленосне рішення, аби запустити у дію механізм осучаснення пенсій. А ми, як сказав прем’єр-міністр, в свою чергу, будемо працювати 24 години на добу, щоб виконати перерахунки і забезпечити виплату збільшених пенсій.
http://krasnews.at.ua/news/chi_e_shans_u_pensioneriv_oderzhati_bilshi_pensiji_v_zhovtni/2017-10-01-8482

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: