Цi днi в icтopiї paйoнy. 23 чepвня – 7 липня

Уродженці Краснопільщини в ці дні в різні роки проявляють приклади мужності у боротьбі з окупантами, а в мирний час, хто пожертвував переглядом серіалу “Багаті теж плачуть”, без черг придбав цукор. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1924. У липні у селі Осоївка народився Ларін Михайло Петрович – поет, перекладач. Учасник 2-ї світової війни. Навчався у Літературному інституті (Москва, 1946–48). Жив в Укра¬їні. Працював у пресі. Писав російською і і українською мовами. Автор збірок «Відкриття» (1957), «Весняна пошта» (1962; усі – Київ), поем і новел. Деякі його вірші композиторами В. Рождественським, К. Домінченим, І. Віленським покладено на музику. Переклав російською мовою окремі твори М. Рильського, Д. Луценка, Л. Забашти, П. Панченка, М. Чернявського та ін.

38487010.jpg 1940. 5 липня в селі Миропілля народився Анатолій Васильович Таран – український поет, журналіст. ЧленСпілки письменників України з 1968 року. В 1957 році закінчив середню школу в селі Будилці Лебединського району. Працював в редакції Лебединської районної газеті. У 1964 році закінчив факультет журналістики Львівського вищого військово-політичного училища. З 1964 року працював журналістом у військових газетах. На початку 1990-х років вів у газеті «Вечірній Київ» літературно-мистецьку сторінку. Був директором республіканського будинку літераторів. Редактор газети «Оболонь». Підполковник запасу. Видав 15 поетичних і прозових книжок. Мешкав у Києві. За нез’ясованих обставин помер 21 березня 1995 року. Похований на Байковому кладовищі

1942. У липні в селі Пенянка, будучи оточеним фашистськими карателями в хаті, не бажаючи потрапити в руки ворога, підірвав себе гранатою підпільник-партизан Іван Хомич Абліцов. Він народився 1893 року в с. Миропілля. Був бійцем партизанського загону М.Я. Рижова. Похований в с. Миропілля Краснопільського району Сумської області.

79091311.jpg 1944. 23 червня командир дивізіону 138 гвардійського артполку 67 гвардійської стрілецької дивізії 6 гвардійської армії Першого Прибалтійського фронту капітан Іван Максимович Лебеденко (уродженець с. Лозова), в числі перших переправився через річку Західна Двіна біля с. Буй Вітебської області і в бою на завойованому плацдармі вогнем дивізіону наніс ворогові значних втрат в живій силі і техніці. Указом від 22 липня 1944 року йому присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

1979. В одному з літніх таборів колгоспу «Червоний Жовтень» відбувся четвертий районний конкурс операторів машинного доїння, на який прибуло двадцять операторів з усіх господарств району. За умовами конкурсу його учасники повинні вміти швидко підготувати доїльні апарати, підмити й зробити масаж вимені корови, добре видоїти її. А ще видко та якісно розібрати і скласти доїльний апарат.

1992. День, коли реалізовувався цукор по талонах, перетворився в справжнє стовпотворіння в магазинах Краснопілля. Люди нервували, стоячи в чергах. Коли ж розпочався фільм «Багаті теж плачуть», магазини опустіли. Той, хто пожертвував переглядом серіалу, без черг придбав цукор.

1997. 28 червня 1996 року Верховною Радою України була прийнята Конституція України. З нагоди річниці прийняття Основного Закону нашої країни в районному Палаці культури відбулися урочистості, а також святковий концерт, у програмі якого були танці, пісні і гумор.
http://krasnews.at.ua/news/ci_dni_v_istoriji_rajonu_23_chervnja_7_lipnja/2016-06-27-6536

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: