Цi днi в icтopiї paйoнy. 25 квiтня – 1 тpaвня

63486705.jpg
 

Уродженець Миропілля вирушив в безпосадочний політ за маршрутом Москва – Північна Америка, у Покровці рятували від пожежі телят, а у Бранцівці прийняв перших відвідувачів сільський комплексний приймальний пункт. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1185. 28 квітня Новгород-Сіверський князь Ігор Святославович, прямуючи з військом на південь до землі Половецької, пройшов через місцевість нинішньої Краснопільщини.

1904. 25 квітня на земських зборах Суджанського повіту відбулась доповідь про закінчення будівництва Миропільської лікарні і закладку фундаменту будівництва в Миропіллі амбулаторії.

1939. 28 квітня о 4 год. 19 хв. За московським часом двомоторний літак «Москва» конструкції інженера Іллюшина, керований льотчиком В. К. Коккінакі та штурманом, уродженцем з Миропілля Михайлом Харитоновичем Гордієнком, вилетів із Щолковського аеродрому в безпосадочний політ за маршрутом Москва – Північна Америка.

1945. 26 квітня гвардії рядовий 267 стрілецького полку 89 стрілецької дивізії 5 ударної армії 1-го Білоруського фронту Саблін Петро Дмитрович у вуличних боях в Берліні проник в один з будинків, де засіли фашисти, знищив гранатами 9 гітлерівців, чим забезпечив просування свого підрозділу вперед, сам при цьому був смертельно поранений. Указом від 31 травня 1945 року Сабліну П. Д. присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Петро Дмитрович проживав у Сінному, звідки був призваний у лави Червоної Армії при визволенні села у 1943 році. Тут, у Сінному, він залишив дружину з донькою.

1959. В Покровському колгоспі «Маяк комунізму» від несправної пічки виникла пожежа. В приміщенні знаходилося 41 теля. Завдяки енергійним діям колгоспників пожежа була ліквідована і весь молодняк збережений. А райколгоспбуд приступив до будівництва в Краснопіллі цегляного заводу. Річна виробнича потужність його дорівнюватиме від 3,5 до 5 мільйонів штук цегли.

1987. У Охтирці відбулися обласні змагання з весняного легкоатлетичного кросу. Успішно виступила команда нашого району, яка посіла третє місце. Вагомий внесок у загальний успіх внесли Юрій Ноженко, Аня Савченко, Олександр Мигаль, Світлана Гарбуз.

1988. У Бранцівці прийняв перших відвідувачів сільський комплексний приймальний пункт. Просторе приміщення площею60 квадратних метрів, споруджене на кошти місцевого колгоспу імені Паризької комуни. Тут працює перукарня, пункт для прийому замовлень пошиття одягу, майстерні по ремонту складної побутової техніки і годинників, пункт прокату обрядової символіки.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: