Цi днi в icтopiї paйoнy. 29 чepвня – 5 липня

76014648.jpg
 

Михайлівські раціоналізатори сконструювали вкрай продуктивний верстат для обрізання цегли, а у Сінному посилено заготовляють "цеглу" з торфу, у Краснопіллі змагалися сандружини – як діяти в екстремальних умовах, а краснопільські і сумські медики в реальності врятували життя двох підлітків, в яких влучила блискавка. Такими і не лише запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1954. З метою забезпечення потреб колгоспу і колгоспників паливом, ряснянська артіль ім. Леніна організувала заготівлю торфу. Для проведення робіт створена спеціальна бригада, яка вже заготовила до 100 тисяч цеглин торфу.

1970. За 6 з лишком місяців машинобудівним, електротехнічним, металургійним підприємствам Москви, Дніпропетровська, Донецька, Уралу колектив Михайлівського заводу вогнетривів відвантажив майже 15,5 тисяч штук вогнетривкої цегли. Цьому сприяло впровадження передової технології пропозицій новаторів. Так група раціоналізаторів на чолі на чолі з головним механіком Дмитром Віжуновим сконструювали верстат для обрізування легковагової цегли, який підвищив продуктивність праці в кілька разів. Його добова продуктивність – 1800 штук цегли.

1972. На болотах в колгоспі ім. Мічуріна (с. Сінне), розгорнулися осушувальні роботи. Завершується спорудження центральної осушувальної магістралі, від неї прокладаються бокові стрілки. Одночасно споруджуються регулювальні шлюзи. Вода з боліт заповнить новозбудовані ставки. Всі витрати на осушування взяла на себе держава. За планами господарства, 120 гектарів незабаром мають давати високі врожаї трав для випасання громадської худоби.

А бджолярі колгоспу ім. Свердлова першими в районі виконали план продажу державі меду. На заготівельний пункт його здано 1284 кілограми при плані 1200.

У приміщенні кормокухні, що належить миропільському колгоспу «Батьківщина», виникла пожежа. Як встановлено перевіркою, вогонь спалахнув внаслідок невиконання вимог державного пожежного нагляду – пароутворювач експлуатувався з порушенням правил.

1999. На стадіоні «Колос» відбулися змагання санітарних дружин і постів, в яких взяли участь сандружини ВАТ «Угроїдський цукрозавод», Михайлівського заводу вогнетривів, КСП «Хвиля» та санпости держлісгоспу, ВАТ «Агротехсервіс», сільського споживчого товариства, хлібокомбінату, маслозаводу та райспоживспілки. В програмі змагань – табельне оснащення і вміння користуватися ним, робота у вогнищах хімічного враження тощо. Перше місце виборола сандружина ВАТ «Угроїдський цукрозавод», серед санпостів кращими визнано санітарні пости «Агротехсервісу» та Краснопільського споживчого товариства.

Двоє підлітків рибалили в урочищі Бабачина, а коли почалася гроза, вирішили перечекати її під деревом. Але вогняний шар блискавки розрядився в стовбур дерева, під яким ховалися хлопці. Обоє знепритомніли. Дякуючи оперативності мешканців урочища, було викликано швидку. Фельдшер І. І. Баранік доставив підлітків до лікарні через лічені хвилини, а далі за їх життя боролися лікар В. І. Лазаренко, бригада реаніматорів, кардіолог. Надавши необхідну першу допомогу одного з підлітків був відправлено до Сумського реанімаційного відділення. Зрештою життя обох було врятовано.

2002. Краснопільський «Явір» провів останній матч на першості області і вже наприкінці липня представлятиме наш регіон у другій лізі, групі «В» чемпіонату України. Він знову набирає статусу професійного.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: