Цi днi в icтopiї paйoнy. 9-16 квiтня

25715999.jpg
 

З довгоносиком на полях боряться кури, колгоспи "забули" про своїх футболістів на кубку відкриття футбольного сезону, страйкують краснопільські адвокати, а у жителі району не приймають в магазинах дрібні купони. Такими подіями, і не лише, запам’яталися дні в історії району в різні роки.

1947. Обласне управління сільського господарства одержало біля 100 нових тракторів системи «ХТЗ» і «ЧТЗ». Всі вони направились на поповнення тракторного парку МТС області. Краснопільська МТС отримала 2 машини. А в райощадкасу була пред’явлена облігація №39-40 Четвертої Державної воєнної позики, на яку припав виграш у сумі 10 тисяч карбованців.

1950. На плантаціях посівів цукрових буряків у масових розмірах з’являється довгоносик. Враховуючи явну загрозу буряковим посівам у багатьох колгоспах вивезли на поле курей. Так в артілі «Соцперебудова» довгоносика визбирують 265 штук курей, а в колгоспі «Правда» 160 штук, в артілі ім. Восьмого серпня – 130 штук.

1972. На стадіоні «Колос» відбулося відкриття футбольного сезону. На розіграш прибуло 12 команд колгоспів і радгоспів. У фінал вийшли футболісти районного об’єднання «Сільгосптехніка» та самотоївського колгоспу ім. газети «Правда». Перехідний кубок того року здобула команда «Сільгосптехніки». Третє місце посіла команда колгоспу «Комуністична праця». Та запам’яталась тогорічна пулька ще поганою організацією, зокрема недоукомплектованою суддівською бригадою, а ще тим, що ні з Самотоївки, ні з Славгорода не прибули машини по футболістів. Наприклад, самотоївські «срібні» призери йшли додому пішки.

1993. Всеукраїнський страйк оголосили адвокати України, не залишились осторонь цього і працівники Краснопільської юридичної консультації. Представники цієї професії не вимагали збільшення зарплати чи комфортного офісу – вони просили зменшити тягар податків.

У жителів населених пунктів Угроїди, Самотоївка та Рясне, котрі мають у власному житлі телефони, з’явилась нова зручність. Районний вузол зв’язку встановив необхідну апаратуру і тепер мешканці цих сіл можуть самостійно виходити на міжміський автоматичний телефонний зв’язок, не замовляючи, як раніше, розмову з необхідним абонентом телефоністці. Достатньо набрати цифру 8, код міста, номер абонента і можна розмовляти.

1994. Населеними пунктами району поширилась чутка, що у магазинах відмовляються приймати від покупців купони вартістю один, три, п’ять карбованців, мотивуючи це тим, що вони вже вилучені з обігу. Районна влада як може заспокоює занепокоєних жителів, що відмови продавців приймати дрібні купони безпідставні. Ці гроші служитимуть платіжним засобом до 1 червня, тож всі підприємства торгівлі, там само як відділення банку зобов’язали приймати їх без обмежень.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: