Cкopo вийдe дpyкoм цiкaвe тa кopиcнe кpaєзнaвчe видaння

33803352.jpg 

Інформація про Сумську область з’явиться у «Зводі пам’яток історії та культури України», який готується до видання.

«Звід» має стати першим в історії держави фундаментальним енциклопедичним науково-довідковим виданням про всі виявлені в державі (у всіх регіонах, в тому числі і на Сумщині) нерухомих пам’ятках, які мають історичну, наукову чи художню цінність.

Робота над виданням ведеться понад 30 років. Основна його мета – вивчення та охорона пам’яток, що представляють нашу спільну духовну спадщину. Роботу над ним веде ціла робоча група у складі відомих вітчизняних вчених: історика архітектури Віктора Вечерського, археолога Олега Сухобокова, на жаль, нині покійного.

«Звід» буде включати перевірені конкретизовані дані про кожний окремий об’єкт: відомості про місцезнаходження, опис зовнішнього вигляду об’єктів, характеристика художньої цінності. При цьому дані про пов’язані з пам’ятками історичні події та їх увіковічнення будуть доповнюватися ілюстративними матеріалами, бібліографічними відомостями, супроводжуватися розгалуженою системою додаткових покажчиків.

Узагальнюючий нарис про історію Сум написала відомий краєзнавець, заслужений діяч культури України Лада Сапухіна. Передбачається, що цей матеріал буде виданий окремою книгою. У виданні читач знайде інформацію про археологічні, архітектурні та монументальні пам’ятки. Книга доповнена біографічною інформацією про видатних жителів міста.

Необхідність такого видання продиктована тим, що в краєзнавстві поки що залишається багато недостовірної, часом суперечливої інформації, яка формує невірне уявлення про минуле. За достовірність же відомостей «Зводу» робоча група ручається: всі матеріали майбутнього видання прорецензовані науковими співробітниками Інституту історії НАН України.

Відомо, що видання крім друкованої версії буде мати й інтернет-версію.

Лана Басова

Джерело:
http://sumyinfo.com/7976_sumshchina_v_svode_pamyatnikov_istorii_i_kulturi_ukraini_.html
Сумщина в «Своде памятников истории и культуры Украины»
13-03-2012 12:32

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: