Cлaвгopoдцi нe cтoять нa мicцi

Під час журналістських відряджень золотим правилом для газетярів районки стали відвідини сільгосппідприємств, у трудівників яких немає міжсезоння, бо вони весь час у трудових клопотах: то готують грунт під майбутній врожай, то сіють зернові, то жнивують і доладовують зерно, то ремонтують техніку. Словом, у будь-який час, у будь-яку пору року тут є про що і про кого писати. Цього разу завітали до ТОВ «Славгород», щоб розповісти коротко про робочі будні цього господарства.

ТОВ «Славгород» – сільгосппідприємство середньої руки, тут не бракує професіоналів, досвідчених майстрів своєї справи. Це господарство ніколи не пасло задніх, завжди тримається золотої середини, тримає постійно руку на пульсі прогресивних технологій, запроваджуючи краще у своїй виробничій діяльності, не шкодуючи коштів для поліпшення матеріально-технічної бази, оновлення машинно-тракторного парку та сільськогосподарського інвентаря.

Нині в ТОВ «Славгород» в обробітку знаходиться понад 4 тисячі гектарів землі. Цьогоріч вирощувати озиму пшеницю на 1454 гектарах, ячмінь на 860 гектарах, горох на 220 га, гречка займала 43 гектари, соя – 60 гектарів. Чималі площі були відведені під соняшник – 860 гектарів, кукурудзу – 360 гектарів. Крім цього займаються вирощуванням озимого ячменю і жита, олійного льону. Загалом отримано в господарстві непоганий врожай ранніх зернових і зернобобових та пізніх культур. Нині збирають соняшник. Своєчасно і в повному обсязі розраховується господарство з пайовиками за оренду землі.

Під час візиту до господарства, зустрівся з інвестором Ю.В.Сіроклином. Юрій Віталійович повідав про те, що днями сільгосппідприємство купило дві нові сучасні та ефективні американські сівалки з 9-метровою площею висіву зернових. Він повіз нас на машинний двір, щоб показати новопридбану техніку. Сівалки справді вражають своїм виглядом, наші СЗ-3,6 у порівнянні з ними – справді рудимент землеробства. Цю новітню техніку довірили експлуатувати досвідченим механізаторам – Виноградському, І.В.Пиленку, Л.В.Мірошниченку та А.І.Христенку.

– А у минулому році ми придбали трактор Кейс і сівалку «Гаспардо» – розповідає Юрій Віталійович. Ця техніка хоч і коштує недешево, але варта цього і довела це у роботі. – В умовах ринкової економіки і жорстокої конкуренції, – веде інвестор розмову далі, – не можна стояти на місці, потрібно розвиватися. Ми взяли курс на розвиток переробної галузі. Придбали в Одесі сучасне обладнання для виробництва пшеничної, ячної, горохової, кукурудзяної січки, яку у нас купує оптом Харківський «Олімп», фасує в себе і продає. Так, що, можливо, жителі Краснопільщини, купуючи у торгівельній мережі пакетики січки з добре відомим брендом компанії «Олімп» споживають нашу екологічно чисту і корисну продукцію.

У планах – виготовляти в господарстві олію з льону, яка користується гарним попитом у покупців. Для цього хочуть придбати і встановити на машдворі спеціальне обладнання. Хочеться сказати декілька слів і про допомогу господарства, особисто інвестора Ю.В.Сіроклина соціальний сфері села. Зокрема, місцевій школі. – Для мене школа – це святе, – каже Юрій Віталійович, – тому, коли освітяни просять допомогти коштами, чи щось придбати, – завжди намагаємось допомогти.

 

Ось так живе і працює колектив ТОВ «Славгород», дбаючи про власний економічний розвиток і допомагаючи сільській територіальній громаді.

О.ЦИЛЮРИК.

http://krasnews.at.ua/news/slavgorodci_ne_stojat_na_misci/2015-09-16-5443

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: