Coцiaльнi гapaнтiї для ociб з iнвaлiднicтю

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

Сучасне суспільство нарешті вирішило зробити крок до власної цивілізованості. В кінці двадцятого сторіччя, з 1983-го по 1992-й рік, Організацією Об’єднаних Націй було проведено своєрідне «Десятиліття людей з інвалідністю». А у 1992-му році Генеральна Асамблея ООН проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу – 3-е грудня стало датою Міжнародного дня людей з інвалідністю. Заходи, до яких в цей День закликає всі країни ця міжнародна організація, повинні бути спрямовані на інтеграцію людей з інвалідністю у життя нашого суспільства. Це не складно. Це не варто відкладати. Від цього залежить наша цивілізованість.

До дня інвалідів Краснопільським районним центром зайнятості 30 листопада проведено семінар для осіб з інвалідністю на тему «Соціальні гарантії для осіб з інвалідністю». В семінарі взяли участь начальник Великописарівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Петров А.М., начальник управління соціального захисту населення Краснопільської РДА Лавріненко О.П., начальник відділу Краснопільського бюро правової допомоги Куциренко С.Ю. та 13 безробітних осіб з інвалідністю.

Заступник директора начальник відділу надання соціальних послуг Стрикиця Валентина Юріївна наголосила: «Щороку збільшується кількість осіб з інвалідністю, які звертаються до служби зайнятості і для вирішення питань їхнього працевлаштування службою зайнятості проводиться постійна цілеспрямована робота, зокрема підбір підходящої роботи з урахуванням вимог індивідуальної програми реабілітації, організація професійного навчання з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на ринку праці, залучення громадян зазначеної категорії до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, сприяння їм у започаткуванні власного бізнесу, а також надання інформаційних та консультаційних послуг тощо».

Лавріненко Олена Петрівна ознайомила присутніх про можливість отримання одноразової матеріальної допомоги на лікування, забезпечення санаторно-курортними путівками тощо.

З новими змінами у Пенсійному забезпеченні ознайомив Петров Анатолій Михайлович. Окремо зупинився на питанні призначення пенсій особам з інвалідністю та про зміни щодо перерахунку таких пенсій з 1 жовтня цього року.
Цікавою та змістовною інформацією поділився Куциренко Сергій Юрійович. Адже особи з інвалідністю мають право на вторинну безоплатну правову допомогу, що передбачає захист їх прав в кримінальному та адміністративному провадженні, складання процесуальних документів та представництво їх інтересів в суді.
Завершився захід обговоренням нагальних проблем присутніх осіб з інвалідністю та шляхів їх вирішення.
Краснопільський РЦЗ

 

http://krasnews.at.ua/news/socialni_garantiji_dlja_osib_z_invalidnistju/2017-12-09-8883
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: