CТPAШНI POКИ УКPAЇНИ…

20015563.jpg
 

Голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення селянства, якою скористався тоталітарний режим в Україні. У далекі трагічні роки українському народові було завдано смертельного удару не війною, не засухою чи потопом, а злою волею одних людей проти інших. Внаслідок цього масового вбивства, за статистикою, загинуло близько 10 мільйонів українців.

До Дня пам’яті жертв голодоморів в районі відбувалося ряд заходів. Так, для учнів 9-10 класів Краснопільської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів бібліотекарі центральної районної бібліотеки для дітей провели годину-реквієм: «Чорна сповідь моєї країни».

68721169.jpg

Бажаючі мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою: «Україна пам’ятає, світ визнає», де представлені книги, а також фотодокументи тих страшних часів, зокрема книга нашого земляка-краєзнавця Леоніда Дідоренка «Голодомор 1932-1933 років на Краснопільщині».

Померлих від голоду не завжди відспівували, не оплакували, не поминали. Давні мудреці казали: «Згадавши ім'я людини через багато років, ти її воскресаєш для людей навік». Скільки невинного люду зійшло в могили – старих, молодих, дітей і ненароджених у лонах матері… Згадати кожного поіменно – це наш святий обов’язок, тож 22 листопада у храмах Краснопільщини відслужили панахиду за спокій померлих душ, замучених голодомором.

25244107.jpg

03272825.jpg

Того ж дня у Краснопіллі біля пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932-33 років пройшов мітинг-реквієм. Жителі селища, небайдужі до страшної сторінки у національній історії, несли символічні колоски та яблука, запалювали свічки пам’яті та молилися за померлих і ненароджених.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: