CУМCЬКA ТПП ЗAПPOШУЄ НA II МIЖНAPOДНИЙ ФOPУМ

СУМСЬКА ТПП ЗАПРОШУЄ НА ІІ МІЖНАРОДНИЙ ФОРУМ «ОРГАНІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО – ПОВАГА ДО СЕБЕ ТА СВОЄЇ ЗЕМЛІ» ТА ВИСТАВКУ «ПРОДУКТИ ДЛЯ ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ»

8 вересня 2017 року о 10:00 на першому поверсі виставкового центру «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати (м. Суми, вул. Іллінська, 7А) відбудеться відкриття виставки-продажу «Продукти для здорового життя». В офіційній частині заходу візьмуть участь голова Сумської обласної державної адміністрації Микола КЛОЧКО, голова Сумської обласної ради Володимир ТОКАР, ректор Сумського національного аграрного університету Володимир ЛАДИКА, президент Сумської ТПП Костянтин МАКАРЕНКО.

Близько 30 аграрних підприємств і фермерських господарств Сумщини та інших регіонів України представлять широкий асортимент сезонних сільськогосподарських товарів; меду, продукції бджільництва, приладдя для пасічників; органічної продукції, косметики, натурального одягу тощо за цінами виробників. Виставка працюватиме до 18:00.

О 10:30 на першому поверсі ВЦ «Іллінський» розпочне свою роботу ІІ Міжнародний форум «Органічне виробництво – повага до себе та своєї землі», під час якого буде розглянуто питання державної регуляторної політики у сфері органічного виробництва, перспектив співробітництва із Канадою у рамках Угоди про вільну торгівлю; брендингу продукції українських товаровиробників; контролю стандартів менеджменту безпеки харчових продуктів у Сумській області; досвід діяльності виробників органічної продукції та об’єднань виробників органічної продукції в Україні; актуальні програми підтримки аграріїв в Україні; перспективи розвитку «органічного» бджільництва.

Очікується участь у форумі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, сертифікаційного органу, Канадсько-Українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій, Держпродспоживслужби в Сумській області, ДП «Сумистандартметрологія», громадських об’єднань органічних товаровиробників Сумщини.

«Сьогодні в Україні все більшої популярності набуває тема здорового харчування і, відповідно, органічного виробництва. Утім, якщо у країнах Європейського Союзу, Японії, США, Швейцарії, Канаді, Австралії та Новій Зеландії «органічні» площі становлять тисячі гектарів, то ми лише починаємо говорити про таке явище як органічне землеробство. В Україні існує багато перешкод, які для повноцінного розвитку цього напрямку слід усунути. Обговорити увесь цей комплекс питань та зробити конкретні кроки щодо їх вирішення має на меті форум «Органічне виробництво – повага до себе та своєї землі», – наголосив Костянтин Макаренко.

До речі, президент Сумської ТПП Костянтин Макаренко ініціював виділення з обласного бюджету коштів для часткової компенсації витрат аграріям на отримання відповідного сертифікату на виробництво органічної продукції. Відтак програмою розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року передбачено відшкодування 50% вартості сертифікату його власнику.

Сьогодні органічне землеробство в Сумській області впроваджено на площі понад 2 тисячі гектарів, зокрема, в Липоводолинському, Лебединському, Середино-Будському, Сумському, Роменському, Охтирському, Шосткинському районах. Належать вони господарствам, які, в основному, займаються овочівництвом та садівництвом. Усі сумські виробники органічної продукції нині проходять етап сертифікації, якою опікується компанія «Органік стандарт».

 

49757839.jpg

 

00364256.jpg

 

76518571.jpg

 

http://krasnews.at.ua/news/sumska_tpp_zaproshue_na_ii_mizhnarodnij_forum/2017-09-06-8339
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: