«Cyзip’я вiчнoгo й cвятoгo – дитячa книгa нa зeмлi»

 

 

62238525.jpg

 

Книга – чудовий дивовижний витвір людського розуму. Вона стала для кожного із нас такою ж необхідною, як земля, як чисте небо над головою, як хліб. Навіть важко уявити, як би розвивалася культура планети Земля, коли б не було винайдено книгу. З настанням весняних канікул у школярів приходить чудове свято – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цьогорічний тиждень дитячого читання проходив в Краснопільській районній дитячій бібліотеці з 16 по 22 березня під гаслом «До нас у гості завітай і книгу зі святом привітай».

Розпочався Тиждень урочистим відкриттям, літературною годиною «Книга – мудрий, старий друг, книга знає все навкруг». На свято завітали учні 3 – А класу Краснопільської ЗОШ І – ІІІ (класний керівник Заточна Л.О.). На гостей чекали цікаві подорожі по дитячих книгах українських та зарубіжних письменників. А допомагала здійснити мандрівку у чарівну країну, де живуть яскраві і неповторні герої Чарівна Фея. Під час дійства діти зустрілися з казковими героями: Незнайком, Королевою Книг, Казкаркою, Червоною Шапочкою, Білочкою, Лисичкою та Циганкою. Ролі казкових героїв виконували учні класу та працівники дитячої бібліотеки.

Діти декламували улюблені вірші про книгу і з великим задоволенням відповідали на запитання вікторини «Країна казкова – країна книжкова», а також грали в гру «Відгадай загадки з Чарівного грибка».

А яке свято проходить без подарунків, діти отримали в подарунок лялькову виставу: «Казкові пригоди книги», яку підготували бібліотекарі Мироненко Л., Бесараб Т., Прядка І. Повчальну історію дітям розповіли герої вистави, учні мали можливість згадати правила поводження з книгою. Добре їх запам’ятали і пообіцяли їх виконувати.

Діти мали змогу ознайомитись і перегорнути сторінки книг з книжкової виставки: «Чарівний світ книжковий»

Другого дня була проведена літературна мандрівка «Книги, що дарують радість» з учнями 1 – 4 класів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст., яку провела бібліотекар абонементу 1-4 класів Бесараб Т. Протягом дня в бібліотеці проводилась акція: «Приведи друга до бібліотеки».

09294725.jpg

Наступного дня був проведений літературно-краєзнавчий альманах «Мій рідний край, оспіваний вітрами» для учнів 6-8 класів Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. На абонементі 5-9 класів було оформлено книжкову виставку «Письменники – ювіляри 2015 року», з якою читачі мали змогу ознайомитися на протязі дня.

Четвертого дня Тижня була проведена експрес-інформація «Акварелі слова» до 85 – річчя з дня народження Ліни Костенко – поетеси гострої думки та палкого темпераменту, яка часто у своїй творчості звертається до теми дитинства, обпаленого війною, малює у своїх поезіях події далекого минулого і сьогодення. В читальному залі бібліотеки була оформлена книжкова виставка-портрет «Поетична мова Л. Костенко».

В передостанній день Тижня 20 березня 2015 року пройшов районний конкурс «Найкращий читач району 2015 року». У конкурсі взяли участь учні 6-7 класів Краснопільського району. Даний захід організований з метою популяризації книги, виховання любові до книг, бережного ставлення до них. (Детальніше про захід можна дізнатися тут: http://krasnews.at.ua/news….21-4864)

Під час виступів діти проявляли фантазію, ерудицію, креативність, свої захоплення та здібності. Журі здійснило аналіз читацьких щоденників, враховуючи кількість прочитаних книжок, систематичність ведення щоденника, наявність творів сучасних українських письменників, оригінальність оформлення та висловлювання власних думок. Під час виступів дітям задавались питання стосовно пріоритетів читання, улюблених прочитаних книжок. Усі без виключення учасники конкурсу показали високий рівень ерудиції, охоче висловлювали свої думки, аналізували твори та ділилися враженнями про прочитані книги.

03389310.jpg

Останній день Тижня був ігровий. Для дітей 1 – 8 класів була організована різноманітна розважально-пізнавальна програма з іграми, конкурсами, вікторинами, такими як: «Літературна розминка» «Впізнай літературного героя», брейн-ринг «Світ неповторний та чудесний».

Бібліотечні фахівці глибоко переконані, що у ці святкові книжчині дні бібліотеки залучать якомога більше дітей до невичерпних джерел знань, стануть для них осередком щирого і радісного спілкування, справжніми храмами книги, в яких кожний юний відвідувач відчує себе бажаним гостем.
Л. Мироненко
заступник директора ЦБС по роботі з дітьми

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: