Дeнь paйoнy в Миpoпiллi

s17191.jpg


Тихоплинний Псел і соковито-зелені луки, що впритул підходять до славного Миропілля, надаючи селу своєрідної природної краси  і неповторності, вже давно не бачили такої кількості людей, багатства різноманітного краму, не чули таких співучих голосів, як минулої п’ятниці, коли тут проходив День Краснопільського району, окрасою і візитною карткою якого став І Міжрегіональний Миропільський ярмарок.


Більше 120 підприємств із Сумщини, інших областей України, Російської Федерації представили свою продукцію на Миропільському ярмарку. Хліб та кондитерські вироби, продовольчі товари, продукція сільськогосподарських товаровиробників, бджолярів-любителів, сувеніри, одяг, взуття, посуд, меблі, широкий асортимент різноманітних товарів радував відвідувачів ярмарку, який оживився цього дня, нагадуючи колишні багатющі і гамірні Миропільські ярмарки, котрі вирували по три-чотири рази на рік і були відомі далеко за межами нашої країни.

 

Відроджувати добру українську традицію ярмаркувати в Миропіллі взявся голова облдержадміністрації Микола Лаврик. На його переконання, робота і свято мають переплітатися. Праця повинна поєднуватися з обрядовістю, іноді, бути святковою, загадковою, святою і високодуховною. Гамірно і весело було на ярмарку у Миропіллі. Втриматися від спокуси щось придбати було майже неможливо. Всюди лунали українські пісні, люди спілкувалися, веселилися, жартували. Потрібно сказати, що у тому, свято вдалося на славу, надзвичайно велика заслуга господарів ярмарку, оргкомітету по проведенню заходу,  райдержадміністрації, районної та всіх сільських і селищних рад району, самодіяльних митців, спортивних колективів, вихованців Миропільської кінної школи тощо.

 

Ярмарка розпочиналася урочистою частиною. Голову Сумської облдержадміністрації Миколу Лаврика, керівників району, делегації сусідніх Бєлгородської і Курської областей Російської Федерації тепло вітають господарі свята, вручають їм запашний коровай із зерна нового врожаю, вирощеного хліборобами Краснопільщини. Бережно, як святиню, приймає його очільник області Микола Лаврик. “Подивіться навкруг себе! Яка криза? Разом ми здолаємо будь-які негаразди, я переконаний!” – звернувся керівник області до присутніх. Він розповів, що ще рік тому, коли було вирішено відродити Миропільський ярмарок, мало хто вірив у те, що це можливо. Однак обласна та місцева влада об’єднала зусилля і влаштувала для людей справжнє свято.

 

s94437.jpg

На ярмарку Микола Лаврик разом із делегаціями сусідів-росіян у супроводі голів райдержадміністрації І.В.Кривозуба та районної ради М.В.Приходька, оглянув стилізовані курені, які представила кожна територіальна громада Краснопільського району, поспілкувався з людьми, послухав пісень. Жваве захоплення відвідувачів ярмарку викликали виставка-продаж творів декоративно-ужиткового мистецтва та фестиваль “Пісні рідного краю”, до якого долучилися кращі творчі колективи міст і районів області. Як завжди, масово і колоритно були представлені на цьому фестивалі учасники художньої самодіяльності Краснопільщини. Вони приємно вразили відвідувачів ярмарку насиченістю виступів та майстерністю виконання номерів.

 

За доброю традицією, що склалася роками на таких значимих і велелюдних заходах, вшанували кращих, тих, хто домігся вагомих досягнень у своїй професійній діяльності. Виконав цю почесну місію перший заступник голови Краснопільської райдержадміністрації Ю.А.Яремчук. З нагоди святкування Дня Краснопільського району грамоти Краснопільської РДА та районної ради і цінні подарунки від територіальних громад він вручив директору Тур’янського Будинку культури Т.Г.Губській, вчителю Запсільської ЗОШ І – ІІ ступенів Л.М.Роєнко, директору Малорибицького НВК М.Ф.Рагуліну, приватному підприємцю з Мезенівки Т.Г.Сіводіній, лікарю-педіатру Мезенівської лікарської амбулаторії В.П.Порфило, художньому керівникові Ряснянського сільського Будинку культури О.С.Савіщенку, директору ТОВ “Псьол” М.П.Калініченку, голові фермерського господарства “Злак” Ф.І.Климашівському, медсестрі Чернеччинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини О.П.Савченко, директору ТОВ “Теплоенерго” М.М.Супруну, завідуючій дошкільним навчальним закладом “Малятко” О.О.Коломієць, бригадиру тракторної бригади №2 ТОВ “Хвиля” С.І.Денисенку та іншим. Під звуки чудових пісень і мелодій добре ярмаркувалося.

 

Вдало поярмаркувала в Миропіллі і делегація з Курської області, яку очолювала виконуюча обов’язки голови комітету Адміністрації з розвитку зовнішніх зв’язків Світлана Дорош. Вона від щирого серця побажала Миропільському ярмарку довголіття та щороку більше відвідувачів. “А жителям Сумщини я хочу побажати здоров’я, благополуччя і дружнього ставлення до своїх братів-росіян, незважаючи ні на які кон’юктури” – зауважила керівник делегації Курщини. Щиро радів тому, що Миропільський ярмарок відродився і після багатолітньої перерви так потужно про себе заявив, і керівник делегації Красноярузького району Бєлгородської області Росії, заступник голови муніципальної ради цього району М.М.Шашченко.

– Мені приємно бачити курінь Покровської сільської ради, веселі обличчя покровчан, наших сусідів, чути їх мелодійні пісні. Відрадно, що Краснопільський і наш Красноярузький райони-побратими.

 

Для всіх знайшлося на Миропільському ярмарку заняття до душі. Крім веселого ярмаркування можна було посмакувати наваристим кулішем, шашликами.  До речі, належним чином поціновували учасники ярмарку чудовий куліш, яким їх щедро пригощав голова ФГ “Злак” с.Миропілля Ф.І.Климашівський з однопартійцями-членами районної організації УНП.

 

Активно пройшли і спортивні змагання “Богатирські ігри”. Члени колективів фізкультури Краснопільщини змагалися у перетягуванні канату, піднятті гирі, армреслінгу тощо.

Величезне задоволення отримали діти від катання на конях та поні, розваг на повітряних батутах.

 

Відновлюючи у пам’яті кожен епізод Миропільського ярмарку, переконався, що потужний старт його відродженню дано. Впевнений, що через кілька років він буде не гіршим, ніж Сорочинський чи Курський Коренський ярмарки. Як мовиться, усьому свій час.

 

О.ЦИЛЮРИК.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: