Дeнь жypнaлicтa – з гpaнaтoмeтoм i нa тaнкy

 

За багато років, відданих роботі журналіста, професійне свято доводилось зустрічати по-різному, але щоб із гранатометом в руках і на танку – таке в моїй практиці сталося вперше. Та й не лише в мене, адже понад 20 провідних журналістів, головних редакторів та відповідальних секретарів міських та районних медіа Сумщини, Київщини та Чернігівщини отримали нагоду на військовому полігоні поблизу Рівного ознайомитись із повсякденною службою, процесом польового навчання та бойової підготовки воїнів-піхотинців однієї з бригад ОК «Захід». А також обговорити подальший напрямок співпраці із оперативним командуванням щодо підтримки армійських періодичних видань, які не так давно почали друкуватись у декількох бригадах ОК «Захід».

32839544.jpg

67956898.jpg

Бригадні газети «Залізна Воля», «Волинський щит» та «Пліч-о-пліч» початково створювались за ініціативи прес-служби з’єднання та силами прес-офіцерів бригад. Перші примірники були електронними, друкувались на принтерах. Згодом, завдяки підтримці цивільних редакційних колективів, які пройшли процес роздержавлення, бригаднівидання отримали можливість друку «у папері» в типографіях.

Зокрема колектив “Перемоги” долучився до друку інформаційного бюлетня 24 окремої механізованої «залізної» Бердичівської бригади.

Що це за проект і як виникла ідея його створення – розповідає редактор районної газети «Білопільщина», депутат Сумської обласної ради Наталія Калініченко.

– Кожна з редакцій з початку війни на сході допомагає армії, й самі працівники часто є волонтерами. Ми — не виняток. Якщо з перших місяців війни не вистачало навіть води й їжі, то зараз — зовсім інші потреби. Військовослужбовці призвані на службу з різних куточків країни і ніякого відношення до місця «прописки» бригади часто не мають. А там, де несуть службу, місцеве населення не завжди прихильно ставиться до військових. Та і взагалі, місцеві живуть окремим, своїм ци-вільним життям. Тож і «випадають» наші бійці з інформаційного простору. Вдома про них пишуть мало, і на війні — теж не часто. Після одного спілкування з начальником прес-служби ОК Захід Анатолієм Прошиним Олександру Бухтатому прийшла чудова ідея: а чому б не матеріалізувати в паперовій формі ці електронні газети, а потім не роздати хлопцям, аби вони могли читати про себе, та й додому переслати. Олександр Євгенович запропонував нам і чернігівським колегам як найбільш дієвим в Україні Асоціаціям регіональних ЗМІ зробити такі випуски і передати їх на передову. Поступово проект отримав підтримку з боку інших районних газет, тож сьогодні вже відруковано і доправлено декілька номерів газети «Залізна Воля».

20374176.jpg

— Військова друкована преса — необхідна, не зважаючи на тенденції до розповсюдження так званих нових медіа. Військова друкована преса виконує важливу інформаційну і мотиваційну функцію для воїнів і для мирного населення. Ми плануємо продовжувати співпрацю з військом у цьому напрямку. Тим більше, що потреба і попит на періодику серед солдатів є. Планується «запуск» ще декількох бригадних видань, — наголосив один з організаторів поїздки головний консультант Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, секретар Національної спілки журналістів України Олександр Бухтатий.

Тож в знак вдячності журналістам за їх допомогу підтримку, активну громадські позицію, й була організована дана зустріч на військовому навчальному полігону неподалік Рівного.

66650565.jpg

60333458.jpg

49676676.jpg

Ми обмінювалися досвідом роботи, брали інтерв’ю один в одного, нас нагороджували (найактивніших і найвлучніших), ми вручали військовим свої сувеніри, складали плани своєї діяльності щодо продовження і розширення співпраці із захисниками нашої держави-учасниками бойових дій на Сході України.

49110549.jpg

12918323.jpg

23491454.jpg

Крім професійного спілкування, журналісти отримали нагоду на практиці відчути наскільки важка професія військовослужбовця, адже нам дали можливість постріляти в різні цілі з ПМ, АК-74, РПГ-7, снайперської гвинтівки СВД.

20576272.jpg

58015423.jpg

84925223.jpg

Слід відзначити влучність представників ЗМІ, особливо жіночу частину, які на рівні з чоловіками, а то й влучніше «валили» цілі не лише із легкої стрілецької зброї, а й «виводили з ладу» ворожі БТРи із РПГ! З такими журналістками свобода слова в Україні під надійним захистом.

57460708.jpg

94331300.jpg

18898243.jpg

65420149.jpg

72625080.jpg

Незабутньою стала прогулянка полігоном на танку, журналісти поспілкувалися із танкістами та оглянули їх грізну зброю, спостерігати імітацію бою з ДРГ противника, скуштувати досхочу солдатської каші, компоту й… навіть поплавали на бойовому катері й понтоні. На ньому одразу ж було влаштовано імпровізований концерт волонтером, композитором і автором пісень, офіцером-афганцем у минулому Володимиром Щегловим.

76519164.jpg

14360393.jpg

Наприкінці візиту командувач ОК Захід генерал-майор Олександр Павлюк нагородив низку представників ЗМІ відзнаками оперативного командування та почесними грамотами.

Слід додати, що прес-служба ОК «Захід», яку очолює полковник Анатолій Прошин, одноголосним рішенням рівненської обласної організації НСЖУ була визнана найкращою прес-службою силового відомства у 2017 році.

Змореними, але з вантажем неймовірних емоцій повертались журналісти по своїх областях і районах, і справа навіть не в унікальній можливості хоч на день долучитись до військових буднів, а в тому, що жодні телефонні розмови, листування, не замінять живого спілкування з колегами, з якими за кілька годин стали справжніми друзями. Тож від імені усіх колег-журналістів висловлюю вдячність консультанту Департаменту інформполітики Адміністрації Президента України О.Бухтатому, Рівненській та Чернігівській облорганізаціям НСЖУ, ГО “Асоціація місцевих ЗМІ” Сумської області та її голові Н. Калініченко, Сумській ОДА і особисто М. Клочку, Оперативному командуванню “Захід” МО України та Рівненській ОДА за чудовий подарунок до Дня журналіста.
О. МОЦНИЙ
Газета “Перемога”

 

http://krasnews.at.ua/publ/kultura_i_svit/dumki_z_privodu/den_zhurnalista_z_granatometom_i_na_tanku/12-1-0-727
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: