Для кoгo збiльшyєтьcя poзмip aлiмeнтiв?

 

Питання процедури підвищення розміру аліментів постало у зв’язку з набранням чинності Закону України, яким передбачено збільшення мінімальної суми аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Нагадаємо, що вказані зміни набирають чинності з 08 липня 2017 року.

Головною метою законодавця при прийнятті зазначеного закону було посилення захисту прав дитини та стимулювання батьків до сумлінного виконання своїх зобов’язань щодо утримання їхніх нащадків.

Разом з цим, необхідно особливу увагу звернутина наступне. Зважаючи на те, що закони зворотної дії в часі не мають,для зміни розміру аліментів, зазначеному у рішеннях суду та підвищення мінімального розміру виплат з 30-ти відсотків до 50-ти, отримувач аліментів має право звернутися до суду з відповідною заявою, за подачу якоїсудовий збір не сплачується.

Враховуючи розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік,мінімальний розмір аліментів (50 % прожиткового мінімуму), який повинен сплачувати батько (мати) щомісячно на утримання дитини, становить:

– для дитини віком до 6 років з 01 травня по 30 листопада – 713 грн., з 01 грудня – 746 грн.
– для дитини віком від 6 до 18 років з 01 травня по 30 листопада – 888,50 грн., з 01 грудня – 930 грн.

А якщо отримувачу аліментів на даний час перераховуються щомісячно платежі більше вищезазначеної суми – потреби у збільшенні мінімального розміру до 50 % через суднемає, оскільки на отримувану суму коштів це не вплине.
Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, розуміючи важливість захисту інтересів дітей, тримає під особливим контролем питання стягнення аліментів і закликає батьків не бути байдужими.

 

http://krasnews.at.ua/news/dlja_kogo_zbilshuetsja_rozmir_alimentiv/2017-06-29-7990
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: