Драйв Орисі Василюк

Погодьтесь, що жінка за штурвалом танка чи БМП – це неординарне видовище. Та, виявляється, представниці прекрасної статі здатні впоратися з бойовою технікою не гірше за чоловіків. А з’ясувалося це на військовому полігоні 169-го навчального центру Сухопутних військ Збройних Сил України, що у селищі Десна на Чернігівщині.

Чим ближче було до танкової директриси військового полігона, тим потужнішим ставав гуркіт військової гусеничної техніки. Того дня там проходили польові навчання курсантів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Та яким же було моє здивування, коли виявилося, що вправи з водіння виконують дівчата.
…На навчальних місцях вишикувались взводи курсантів, готуючись до чергового заїзду на БМП. А тим часом з директриси поверталась дівчина у курсантському однострої. Вона просто сяяла від щастя.
Знайомтесь, Орися Василюк – курсантка другого курсу столичного військового вишу. Навчається на факультеті фінансів та права ВІКНУ.
– Військова освіта, – говорить вона, – багато чим відрізняється від цивільної. А взагалі служба – це у нас спадкове. У мене батько був військовим і він мріяв, щоб його діти також носили офіцерські погони. Але у нашій сім’ї лише дівчата, тож, аби здійснити його мрію, я й обрала цей шлях. І аніскільки не жалкую.
Дев’ятнадцятирічна Орися родом з містечка Стрий, що на Львівщині.
На полігоні вона не вперше: була на польовому виході торік, а також при вступі до вишу під час курсу молодого бійця. Для випускниці звичайної загальноосвітньої школи бойова атмосфера видалася спочатку дещо незвичною, навіть складною. Хоча багато чого запам’яталося, зокрема водіння БМП.
– Це зовсім інші враження, – розповідає Орися. – Сідаєш за штурвал і відчуваєш, що ти ведеш чотирнадцять тонн. Враження не можна передати словами. Це просто треба відчути!
Викладачі зазначають, що з дівчатами легше працювати. Вони більш відповідальні та терплячі.
– Дівчата не лише гарно навчаються, – говорить керівник навчальних зборів курсантів Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка полковник Сергій Пахарєв, – а й добре стріляють та керують БМП. У майбутньому, впевнений, вони стануть чудовими офіцерами.
Друзі курсантки спочатку дивувалися начебто нежіночому вибору дівчини. Та Орися переконана, що вони по-доброму їй заздрять, адже не можуть відчути такого адреналіну, навчаючись у цивільному інституті. Не засмучує дівчину й те, що студенти відпочивають улітку два місяці, а вона лише 30 днів. Полігонна практика на відкритому повітрі тільки додає їй позитивних емоцій та вражень. Отже, служба і навчання для Орисі – справжній драйв.
“Народна армія”

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: