“Джypa – Пpикopдoнник” – виxoвaння пaтpioтiв

 

35077233.jpg

 

Нещодавно на базі навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикор-донної служби України ім. Ігоря Момота у м.Оршанець, що на Черкащині, відбувся Всеукраїнський вишкіл “Джура-Прикордонник”. Це пілотний проект, організований Міністер-ствами молоді і спорту, освіти та науки і Державною прикордонною службою України та за участі Черкаської ОДА.

На захід запрошувалися делегації з прикордонних районів України та районів, що знаходяться на лінії розмежування Донецької і Луганської областей. Всього були представники 85 районів, кожен з яких складався з двох осіб (“джур”). Краснопільщину тут представили учні Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, 14-річні Денис Петренко і Вікторія Сахненко, супроводжував їх у поїздці вчитель цього навчального закладу М.Г.Придатко.

07094178.jpg

58852864.jpg

– Розмістили нас у казармах НАТівського зразка, так звані хостели, де живуть курсанти-прикордонники, – розповідає Микола Григорович, – по 2-4 чоловіки у кімнаті. Умови дуже гарні, територія доглянута, прикордонники доброзичливі.
Першого дня, після заїзду, учасників поділили на 21 рій, у кожному по 8 чоловік, заселили. Потім відбулася збірка – відкриття табору “Джура-Прикордонник”, на якому оголосили накази, представили таборову старшину, виступали художні колективи.

14556338.jpg

42533788.jpg

Протягом перебування у таборі “джури” не мали часу байдикувати, адже програма дуже насичена і цікава, кожен день відрізнявся від попереднього і приносив нові позитивні враження. Незмінними залишалися тільки вранішня руханка, вмивання, відкриття дня, на якому піднімали прапор “Джура-Прикордонник” і всі учасники акапельно виконували гімн України, сніданки, обіди, вечері, закриття дня, на якому також співали одну із вивчених пісень українських, козацьких, січових стрільців, української повстанської армії.

09682298.jpg

03616935.jpg

83645959.jpg

02590905.jpg

Літературні вечори, концерти та багато інших цікавих заходів, але найважливішими і, мабуть, найцікавішими елементами програми були прикордонні вишколи, де юні “джури” вивчали слідопитство, долали смугу перешкод, стріляли із пневматичної та бойової зброї, брали участь у змаганні “рятівник”, яке навчило їх основ долікарської допомоги. А ще екскурсії в серце українського повстанського руху Холодний Яр, м.Чигирин – першу гетьманську столицю Богдана Хмельницького, паломництво на Чернечу Гору в Каневі до могили Тараса Шевченка.

79539166.jpg

Не всі учасники витримали такий напружений графік, наші – побували на всіх заходах.

24932178.jpg

– Висловлюю слова вдячності від себе і від своїх учнів Прикордонній службі України та всім організаторам табору і надіємося на подальшу співпрацю. Адже ми, разом з прикордонниками, маємо презентувати гру “Джура-Прикордонник” у школах нашого району, – говорить М.Г.Придатко.

46861848.jpg

42319028.jpg

Унікальність вишколу “Джура-Прикордонник” полягає в тому, що вперше за роки незалежності закладається фундаментальна і раціональна система національно-патріотичного і військово-патріотичного виховання у прикордонних районах, що зміцнить національну безпеку, сприятиме популяризації прикордонного відомства у суспільстві, вихованню патріотів та формуванню високих моральних цінностей у молоді на прикладі кращих бойових традицій охоронців кордону Української держави.
Записала О.КИСЛЕНКО.
Газета “Перемога”

 

Джерело

: http://krasnews.at.ua

http://krasnews.at.ua/publ/rozpovidi_pro_zemljakiv/moloda_zmina/dzhura_prikordonnik_vikhovannja_patriotiv/28-1-0-750
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: