Фopyм ciльcькoї мoлoдi нa Кpacнoпiльщинi

81178355.jpg

П’ятий рік поспіль в Сумському національному аграрному університеті буде проводитися Форум сільської молоді, в якому можуть брати участь учні 10-11 класів сільських шкіл, мешканці сільських територій віком 15-17 років. Форум проводиться в три етапи. Заключний етап відбудеться 20-30 квітня 2015 року у стінах Сумського національного аграрного університету. До участі у форумі долучилися і старшокласники Краснопільської, Самотоївської, Славгородської, Угроїдської загальноосвітніх шкіл, Миропільського НВК та Краснопільської гімназії.

У цих навчальних закладах були проведені вокальний конкурс «Співуча Сумщина», спортивні змагання з футболу. У актовій залі Краснопільської загальноосвітньої школи, де проводився захід, як мовиться, ніде було яблуку впасти. Старшокласники прийшли, щоб дізнатися про СНАУ, який без перебільшення є університетом європейського зразка, повболівати за учасників вокального конкурсу «Співуча Сумщина».

Перед його початком до них звернувся ректор Сумського національного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук професор, академік Національної академії аграрних наук Володимир Ладика.

11350577.jpg

– Ми започаткували у 2011 році Форум сільської молоді, – сказав Володимир Іванович, – насамперед тому, що був дуже великий «тиск» з боку випускників Сумських шкіл і ми не мали можливості надати якнайбільше бюджетних місць сільській молоді, котра виявила свідоме бажання здобути спеціальність у нашому виші, щоб працювати у рідному селі. Форум сільської молоді дає нам змогу відібрати високоінтелектуальних, талановитих і обдарованих випускників сільських шкіл, надати додаткову мотивацію для їх вступу у наш університет.

Володимир Ладика розповів детально про СНАУ, про спеціальності, які можна здобути на факультетах економіки і менеджменту, юридичному, біолого-технічному, факультеті ветеринарної медицини, інженерно-технічному факультеті, факультетах харчових технологій, агротехнологій та природокористування, будівельному факультеті, про умови навчання у вузі тощо.

З цікавістю слухали старшокласники розповідь випускника Краснопільської гімназії, а нині успішного студента СНАУ Віталія Кохана, про винятково великі можливості для студентів Сумського національного аграрного університету по вивченню іноземних мов, проходженню стажування та практики у Польщі, Голландії, Німеччині, США, Великої Британії, Магістерського навчання в Німеччині.

– Я нещодавно повернувся після проходження практики у Швейцарії, а до цього мав можливість пройти стажування і практику ще в кількох європейських країнах, – сказав Віталій Кохан. – говорив, говорю і буду говорити, що саме в СНАУ створені у порівнянні з іншими сумськими вузами найсприятливіші можливості для студентів у проходженні стажування, навчання та практики за кордоном. Для цього в університеті задіяні 22 програми.

51350856.jpg

У вокальному конкурсі «Співуча Сумщина» взяли участь учні Краснопільської ЗОШ Дмитро Жаботинський, Віта Воропай, Ірина Литовка, Краснопільської гімназії Тетяна Савицька, Катерина Вербенко, Анастасія Вихрова та Владислава Віжунова з Угроїдської ЗОШ.

39561565.jpg

Журі присудило перемогу у цьому конкурсі учениці гімназії Катерині Вербенко. Але й інші конкурсанти не були обділені увагою. Їм всім були вручені призи.

50333845.jpg

А в цей час на стадіоні Краснопільської ЗОШ проходили спортивні змагання з футболу між командами Краснопільських загальноосвітньої школи і гімназії та Угроїдської ЗОШ. Головним суддею на них був Сергій Харченко, старший викладач кафедри фізвиховання Сумського національного аграрного університету. У напруженій боротьбі перемогла футбольна команда Краснопільської ЗОШ. Всі її гравці теж відзначені призами.

Попереду в учасників форуму сільської молоді Краснопільщини напружена боротьба, участь у трьох його етапах, різноманітних конкурсах, цінні призи, а головне переможці у разі успішного складання ЗНО будуть навчатися на бюджетних місцях у цьому прекрасному вузі, університеті європейського зразка.
О.ЦИЛЮРИК.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: