“ГAPЯЧI ТOЧКИ”, ЯКI НEOБXIДНO ЛIКВIДУВAТИ

99359307.jpg

22 серпня відбулась тридцять восьма сесія районної ради шостого скликання, на розгляд якої винесли п’ятнадцять питань. Найбільше запитань і дискусій викликала доповідь старшого прокурора прокуратури Краснопільського району Б. О. Бережного та начальника Краснопільського райвідділу УМВС України в Сумській області В. О. Дейниченка про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку на території району за період з березня по серпень 2014 року.

Вислухавши звіт, наведені цифри і показники, депутат М. В. Бірченко поцікавився ходом слідства щодо випадку, який майже півроку тому стався в с. Велика Рибиця, коли невідомі потрощили багато дорожніх знаків, а також чи є зрушення у справі про спиляні тридцять кримських сосен підприємцем М., адже цей випадок набув широкого розголосу на територіях Запсільської та Миропільської сільських рад.

Щодо пошкодження дорожніх знаків, за словами Віталія Олександровича, кримінальне провадження не відкривалося, оскільки, по-перше, це адмінправопорушення, а по-друге вказані знаки встановлювалися не законно, без погоджень із сільською радою. Але самим фактом правоохоронці займаються, проте знайти хуліганів важко, відтак для запобігання подібних фактів в майбутньому, тривають перемовини з підприємцями щодо встановлення відеокамер, які б відслідковували ситуацію на певних територіях.

– Що стосується незаконного спилювання сосен, то робота триває, чоловік, який це скоїв, сьогодні в розшуку, лісопилка, обладнання, яке він орендував, опломбовані, – відповідає В. О. Дейниченко. – Вилучені докази розпилювання кримських сосен наразі відправлені на експертизу. Знову ж таки, щоб відкрити кримінальне провадження, потрібно, щоб сума завданих збитків становила понад сімдесят тисяч гривень, а у даному випадку збитки обрахували у 14 тисяч.

Такі пояснення народного обранця не задовольнили, тож далі дискусія проходила на підвищених тонах, зазвучали обвинувачення у некомпетентності правоохоронців.

– Шановні, давайте почнемо з того, що ці кілька десятків сосен практично в центрі села пиляли не один день, і ніхто, включаючи сільського голову, не били на сполох, – парирував звинувачення В. О. Дейниченко, – Звернення з’явилося лише тоді, як дерева спиляли, відвезли на лісопилку. Коли ми звернулися до сільського голови, той заявив, що вказані сосни ніде не числяться, на балансі сільської ради не стоять. Критикувати завжди легше, а що стосується некомпетентності, то за підсумками роботи за перше півріччя, Краснопільський райвідділ посів третє місце в області. Це багато про що говорить.

Що ж стосується криміногенної обстановки в Миропіллі, то Віталій Олексадрович визнає – така проблема має місце. Стосовно діяльності тамтешнього дільничного наразі триває службова перевірка, знайти ж дільничного з числа місцевих жителів не вдається.

А ось депутат В. О. Савоненко підняв питання діяльності на Краснопільщині так званих “гарячих точок” з реалізації самогону, контрабандного російського бензину, а також скільки притягнуто до адміністративної відповідальності громадян, які викидають сміття у невстановлених місцях?

За словами правоохоронця, з початку року за фактом самого-новаріння складено 11 адмінпротоколів, скільки ж вилучено і самогонних апаратів (для порівняння, в минулому році – 4). До того ж встановлено факти торгівлі спиртом в торгових точках Угроїд та Осоївки. Але навіть у такому, здавалося б, зрозумілому питанні існують свої недолугі парадокси. Мова йде про експертизу, яка має встановити чи є вилучена рідина самогоном?

– Раніше цим на місці займалася санепідстанція, сьогодні – ні, – пояснює начальник райвідділу. – Щоб провести експертизу у спеціалізованій установі, необхідно готівкою сплатити близько 400 гривень, це при тому, що штраф за самогоноваріння складає 51 гривню. Та попри це на кожній нараді піднімаю це питання, вимагаю від підлеглих не лише фіксувати факти самогоноваріння, а щоб це супроводжувалося вилученням самогонних апаратів.
Щодо торгівлі контрабандним бензином, В. О. Дейниченко повідомив, що з початку року до адміністративної відповідальності притягнуто п’ять власників “домашніх автозаправок”, але відразу ж зазначає, що дане питання належить до компетенції податкової міліції, якій протягом доби правоохоронці передають матеріали по зафіксованому факту.

Ось тут зроблю невеличку ремарку. На мою думку, це ще й справа прикордонників, адже якось російський бензин перетинає кордон? В перерві сесії дискутували з цього питання з одним депутатом, який обурювався, що кордон танки перетинають, а ми за якийсь бензин говоримо. Дійсно, тоді не треба нічого робити, просто будемо чекати танків на території району. Та й про що можна говорити, коли деякі місцеві чиновники без усіляких зайвих питань користуються послугами таких “заправок на дому”.

Але повернемося до останньої “гарячої точки” – сміттєвої. На одну таку “нечисту” людину складено адмінпротокол. Підставою стали надані фотознімки Краснопільським селищним головою. Крім того, за словами В. О. Дейниченка, створено кілька груп, які час від часу чергуватимуть на найбільших стихійних смітниках селища і фіксуватимуть порушення.

Далі депутати перейшли до розгляду інших питань, зокрема обговорили хід виконання районних програм “Молодь Краснопільщини”, протидії туберкульозу, використання та охорону земель району, затвердили звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя 2014 року, розглянули ряд земельних питань. А ще заслухали звіт про забезпечення медичних закладів району дровами, вугіллям, готовність опалювальних систем до зими.

На останок депутати залишили кадрове питання. Вже кілька місяців вакантним залишалося місце заступника голови райради. На цю посаду голова районної ради М. В. Приходько запропонував кандидатуру І. Г. Германова, яку депутати шляхом таємного голосування підтримали більшістю голосів.

87378458.jpg

І. Г. Германов – депутат районної ради, колишній директор філії “Краснопільський райавтодор ДП “Сумський облавтодор”, до моменту обрання заступником голови районної ради перебував на заслуженому відпочинку. Іван Гаврилович подякував депутатам за довіру, пообіцяв добросовісно виконувати свої посадові обов’язки. На цьому тридцять восьма сесія районної ради завершила свою роботу.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: