ГOЛOДOМOP – ЧOPНA CПOВIДЬ МOЄЇ ВIТЧИЗНИ

 

10217078.jpg

 

Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
Відкриті архівні документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Головне у діяльності Краснопільської районної бібліотеки для дітей – донести правду сучасникам про трагедію Голодомору.

Тому до цієї дати працівники бібліотеки організували і провели 24 листопада годину – реквієм «Голодомор – історію не переписати, пам’ять не зітерти» для учнів 8-А кл. Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. (класний керівник Сидоренко В.М.)

Ведуча заходу Таганська І.О. ознайомила присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, зокрема і фактами Голодомору безпосередньо в нашому краї, присутні згадали про жахи голоду 1932-33 років, про загибель мільйонів людей, про трагізм, який ховається за словом «голодомор».

Для присутніх було презентовано книжкову виставку «Скорботна свічка пам’яті святої…», на якій були представлені книги, архівні документи, ілюстровані матеріали та спогади очевидців тієї страшної трагедії.
Наприкінці заходу присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання.
Захід закінчився зворушливою піснею «Свічка» у виконанні Оксани Білозір, яка присвячена усім загиблим під час голодомору.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.
Прядка І.М.
Бібліотекар Краснопільської районної бібліотеки для дітей

 

http://krasnews.at.ua/news/golodomor_chorna_spovid_moeji_vitchizni/2017-11-25-8810
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: