Гopюн Aфгaн Caлмaнoв

Співзасновник ТОВ «УК.АЗ.-Дружба» Афган САЛМАНОВ

Минулого року цукрові заводи у Жовтневому та Угроїдах виробили близько 40 тис. тонн якісного цукру.

У 2011 році в Сумській області почала стрімко відроджуватися цукрова галузь. Компанія ТОВ «УК.АЗ.-Дружба» виробила близько 40 тис. т цукру, переробивши більше 300 тис. т цукрового буряка на двох власних підприємствах: Жовтневому цукровому заводі, розташованому в Білопільському районі, і заводі в смт Угроїди Краснопільського району, які відновили роботу лише рік тому. Було створено близько 1100 нових робочих місць. Тепер солодкий продукт високої якості продається практично по всій території Україні. У пакувальному цеху заводу в смт Жовтневе цукор розфасовують у мішки по 50 кг.

Співзасновник ТОВ «УК.АЗ.-Дружба», депутат Сумської обласної ради від Партії регіонів Афган Салманов у 2009-2011 рр. залучив до області близько 200 млн грн. для відновлення і модернізації цукропереробних підприємств. Інвестором виступив азербайджанський компаньйон і друг Афгана Салманова.

За підтримки губернатора Сумщини Юрія Чмиря вдалося переконати місцевих аграріїв знову засіяти поля цукровим буряком. Гарний торішній урожай був повністю перероблений. Побічний продукт виробництва цукру – патока – був реалізований на Сумщині. Його направили на виробництво біоетанолу на Наумівському (Краснопільський район) і Будильскому (Лебединський район) спиртзаводах.

Довідка

Афган Фаганович Салманов народився 20 квітня 1967 р. в Азербайджані, у м. Зардоб. Живе в Україні протягом 25 років. Закінчив два харківські ВНЗ, має спеціальність економіста та інженера-економіста.

Директор ТОВ «УК.АЗ.-Дружба» Геннадій Вольський пишається якістю своєї продукції: «Ми виробляємо цукор дуже високої якості. Нещодавно до нас приїжджали представники харківської компанії «Солодкий світ», яка випускає цукерки. Вони вирішили використовувати наш цукор у своєму виробництві».

Собівартість виробництва цукру на Жовтневому цукровому заводі становить 7,52 грн./кг, на Угроїдському – 7,8 грн./кг. Щоб отримати оборотні кошти, торік продавали продукт оптовим покупцям по 5,6 грн./кг. Афган Салманов сподівається, що у 2012 р. цукрова галузь увійде в стабільний ритм і зможе працювати з достатнім рівнем рентабельності. З цією метою він активно кредитує аграріїв Сумщини, які вирощують цукровий буряк. Партнери «УК.АЗ.-Дружба» отримують передоплату, насіння, отрутохімікати, добрива, дизпаливо. «Восени минулого року ми прокредитували господарства на 35-40%. Навесні знову готові кредитувати їх ще на 40-60 млн грн.», – говорить він.

Жовтневий та Угроїдський заводи, які відмінно відпрацювали цукровий сезон, в цей час зупинені на ремонт і відновлять роботу у вересні для переробки вже нового врожаю буряків.

На жаль, на Сумщині поки реалізується лише 5% цукру, виробленого «УК.АЗ.-Дружба», оскільки великі мережі супермаркетів створюють штучні перешкоди для місцевих виробників. Сумський цукор в основному продається на ринках області. Компанія отримує багато замовлень з сусідніх країн, тому найближчим часом почнеться експорт сумської продукції. Для цього є всі можливості, оскільки в 2011 р. в Україні було вироблено 2,3 млн т цукру при ємності внутрішнього ринку 1,7 млн т на рік.

Губернатор Сумщини Юрій Чмирь торік звертався до Аграрного фонду України та до Міністерства сільського господарства з пропозицією закуповувати цукор для державних потреб на заводах Сумщини. Можливо, це питання буде позитивно вирішено вже в цьому році. Афган Салманов зазначає, що додаткові труднощі виникають через високу ціну на російський газ, від якого безпосередньо залежать виробничі потужності. У 2011 р. «УК.АЗ.-Дружба» заплатило близько 70 млн грн. тільки за енергоносії.

Керівник підприємства зазначає, що завдання відновити цукрову галузь на Сумщині у 2008 р. поставив Юрій Чмирь. «Оскільки Сумська область завжди славилася своїм цукром (тут працювали 18 заводів), ми почали шукати можливості для відновлення збережених двох заводів і їх запуску, залучили азербайджанські інвестиції, відновили зону посіву. Хочу подякувати Юрію Павловичу за величезну допомогу», – говорить Афган Салманов.

Крім виробничих питань, він займається вирішенням проблем сіл Білопільського району, за яким закріплений як депутат облради. «Я закоханий в Сумську область, люблю цей край. Мені хочеться зробити щось добре. У 2005 р. ми пообіцяли побудувати церкву в с. Супрунівка Білопільського району. Ми стримали свою обіцянку – у 2011 р. там відкрилася нова церква», – говорить він. Завдяки підтримці депутата торік в Сумах на Центральному міському кладовищі було встановлено пам’ятник Івану Герасимовичу Харитоненку – людині, яка зробила для міста Суми дуже багато. А в с. Нова Слобода Путивльського району Афгану Салманову присвоїли звання почесного громадянина і прийняли в горюни (так називаються представники місцевої етнічної групи). «Вважаю своїм обов’язком допомагати своїм горюнам і допомагаю їм», – зізнається депутат.

Данило Мірошниченко

Джерело:
http://www.vsisumy.com/agro2012/ooo-ukaz-druzhba/proizvodstvo-0/saharnyy-kray
03 февраля 2012 в 17:16
Сахарный край
В прошлом году сахарные заводы в Жовтневом и Угроедах произвели около 40 тыс. т качественного сахара.


Коментар від krasnews:
«Керівник підприємства зазначає, що завдання відновити цукрову галузь на Сумщині у 2008 р. поставив Юрій Чмирь.» – ця фраза, м’яко кажучи, не зовсім відповідає дійсності. У 2008 році у Юрія Чмиря не було жодних повноважень ставити комусь завдання на рівні області. Скоріше за все, автор матеріалу щось не так зрозумів з розмови з керівниками ТОВ «УК.АЗ.-Дружба». Або розповів не всю історію відновлення двох цукрових заводів…
Джерело: http://www.vsisumy.com/agro2012/ooo-ukaz-druzhba/proizvodstvo-0/saharnyy-kray

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: