Iнфopмaцiйний peйд Кpacнoпiльcькoгo бюpo пpaвoвoї дoпoмoги – «Щo ви знaєтe пpo бeзoплaтнy пpaвoвy дoпoмoгy?»

З таким запитанням 05 січня 2018 року в селищі Краснопілля звертався до перехожих начальник Краснопільського бюро правової допомоги Куцеренко Сергій, проводячи інформаційну компанію з метою популяризації діяльності системи безоплатної правової допомоги.

Щиро вітаючи їх з Новим Роком та святом Різдвом Хрестовим, фахівець права розповідав людям про напрямки діяльності бюро, про порядок отримання такої послуги. А у людей, в свою чергу, виникали зустрічні запитання, що стосувалися соціального та пенсійного забезпечення населення, змін в цивільно-процесуальному, адміністративному законодавстві, змін у Правилах дорожнього руху.

Цього ж дня у приміщенні читального залу Краснопільської центральної районної бібліотеки Сергій Юрійович провів дистанційний прийом громадян, що зацікавились діяльністю бюро, та надав їм відповідні правові консультації та роз’яснення

Так, люди запитували про зміни в сімейному законодавстві щодо нових обмежень стосовно осіб, які є боржниками по сплаті аліментів на дітей. Адже, інформаційними засобами вже проанонсовано підписання Президентом України Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів».

Законом запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, Законом встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною, мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Люди по-різному реагували на такі нововведення, але сходились на думці, що «бувших» дітей не буває. «Хто ж має право застосовувати такі обмеження, та чи відповідають вони нормам Конституції України?», запитували люди. «Такі обмеження, якщо вони встановлені Законом, може застосувати тільки суд», – відповів юрист.

Цікавими були й запитання щодо змін в Правилах дорожнього руху. У 2017 році в Правила внесено досить багато змін, але найбільш актуальною стало обмеження швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах із швидкістю не більше 50 км/год. Таке обмеження в русі передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №883 від 10.11.2017 року.

Серед людей розповсюджена відповідна інформаційна література на різну правову тематику.

За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтесь до :
Сумський місцевий центр –
4000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел.(0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38
Білопільське бюро правової допомоги –
41800, м. Білопілля, вул. Соборна, 53. тел.(05443) 9-10-87
Краснопільське бюро правової допомоги –
42400, смт. Краснопілля, вул. Перемоги, 2. тел.(05459) 7-11-24, (05459) 7-11-74
Путивльське бюро правової допомоги –
41500, м. Путивль, пр-т Іоанна Путивльського , 46. тел. (05342) 5-48-44, (05442) 5-49-44
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, у межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

 

http://krasnews.at.ua/news/informacijnij_rejd_krasnopilskogo_bjuro_pravovoji_dopomogi_shho_vi_znaete_pro_bezoplatnu_pravovu_dopomogu/2018-01-09-9012

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: