Iнвecтopи з Нiмeччини зaцiкaвилиcя бioгaзoм з пoлiгoнy y Вeликoмy Бoбpикy

В обласному центрі тривали перемовини з німецькою компанією «Озон», яка має намір видобувати газ на полігоні із захоронення твердих побутових та негабаритних відходів у селі Великий Бобрик.

Про це повідомив директор КП «Сумижилкомсервіс» Сергій Ситник під час апаратної наради при міському голові.

Відходи у процесі утилізації виробляють газ, який може бути енергоносієм або шкідливим отруйником. Ще у травні поточного року німецькі інвестори взяли зразки на полігоні ТПВ та ретельно їх дослідили.

«Нині перемовини закінчилися. Німецька сторона надіслала нам проект договору на узгодження, за яким вони зобов’язуються провести дегазацію полігону. Інвестори встановлять обладнання, яке б дозволило видобувати газ, а з нього отримувати електроенергію» – підкреслив Сергій Ситник.

За його словами, така співпраця піде на користь місту, адже з’явиться можливість зекономити кошти міського бюджету, які б мали вкласти у будівництво лінії електропередач на полігоні.

Нині полігон із захоронення твердих побутових та негабаритних відходів використовує дизельний генератор для отримання електроенергії. Згідно з договором, інвестори власним коштом збудують лінію електропередач. Крім того, вони здійснять дегазацію полігону, що дасть можливість не тільки щорічно економити 3-4 млн. грн. коштів міської скарбниці, а й покращити екологічну ситуацію.

Нині умови договору опрацьовуються фахівцями обласного центру, а у разі його підписання, сторони будуть співпрацювати протягом 10 років.
Інформація Сумської міськради

 

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: