Ipa-Вaля в ecтaфeтi: кoгo вибepe Уpoш Вeлeпeць?

Немає, мабуть, іншої дисципліни в біатлоні, що викликала б стільки жвавих дискусій і суперечок серед вболівальників різних країн, як естафета. Тож не дивно: саме по командним гонкам можна судити про розвиток біатлону в країні і силі збірної. Розмови ці не припиняються ніколи, але головні старти – традиційний період “сезонного загострення”.

У нинішньому сезоні обговорення української естафети почалося з питання про склад команди. Питання не банального, оскільки абсолютної стабільності естафетної четвірки цієї зими у нас не було, а значить – є поле для маневру і розгулу фантазій. Втім, щодо трьох учасниць є певний консенсус: місця в естафеті Олени Підгрушної, Юлії Джими, і Анастасії Меркушіної мало хто ставить під питання. Проблема в четвертому номері, і викликана вона, в першу чергу, неоптимальним станом Ірини Варвинець в цьому сезоні – з одного боку, і поверненням в стрій напередодні чемпіонату світу Валі Семеренко – з іншого.

Інтриги додав і старший тренер жіночої збірної України Урош Велепец, який зауважив, що вже знає склад четвірки, але оголошувати його поки не буде. Спробуємо проаналізувати аргументи, якими може керуватися словенський фахівець при формуванні остаточного складу, а саме – вибір між Валею і Ірою.

Пропонуємо поміркувати і оцінити готовність до естафети обох спортсменок за кількома основними параметрами.

Фізична форма

Результати і попередніх стартів, і гонок на чемпіонаті світу, говорять про те, що обидві спортсменки, на жаль, не змогли підійти до Хохфільцену в ідеальній формі. Для кожної з них на те є цілком об’єктивні пояснення. На користь Іри каже, правда, високе 20-е місце в індивідуальній гонці, але швидкість її була далека від кращих суперниць, з якими, ймовірно, доведеться зійтися на естафетному етапі. Валя ж і зовсім в спринті фінішувала за межами зони гонки переслідування і після фінішу повідомила про проблеми зі здоров’ям, деталізувати які не стала. Але оскільки спортсменка заявлена на чемпіонат світу, то, значить, виступати може. І цей фактор, звичайно, буде враховуватися, але не виявиться вирішальним.

Стрільба

Тут безперечна перевага на боці Варвинець. Іра – один з найшвидших і найстабільніших стрільців не тільки в команді, але і в сезоні Кубку світу в цілому. У Валі, навпаки, проблеми з точністю виникають досить регулярно, і саме в естафетах траплялися неодноразово.

Мотивація

І Валя Семеренко, і Ірина Варвинець, добре, по-спортивному високомотивовані спортсменки. Але тут врахуємо один нюанс: Валя навесні відчувала деякі проблеми зі здоров’ям, і, в принципі, могла пропустити цей сезон цілком. Але знайшла в собі сили підготуватися у відриві від основної команди і вийти на непоганий рівень. Зрозуміло, йшла на цей крок вона саме заради чемпіонату світу.

Досвід

Естафета – особлива гонка, і тут перемога не складається тільки з передстартової суми компонентів стрільби і швидкості. Багато що вирішує досвід спортсмена і навіть такий нематеріальний фактор, як командний дух. У цьому сенсі, здавалося б, досвід Валі переважує – одна тільки олімпійська медаль чого варто, а ще маса успішних естафет в складі команди, коли саме Семеренко на своєму другому-третьому етапі, як то кажуть, “робила різницю”.

Але у Іри теж є досвід, причому відповідний саме до специфіки п’ятничної гонки. Справа в тому, що в нашій команді є непогана і напрацьована конфігурація другого-четвертого етапів. Здається, аргументів міняти розстановку Джима-Меркушина-Підгрушна у тренерського штабу буде не багато. Якщо у когось залишалися сумніви щодо сьогоднішньої форми Олени Підгрушної, то в індивідуальній гонці капітан ці сумніви розвіяла. А ось з надійним стартером – проблема, що продемонструвала і змішана естафета. А важливість першого етапу переоцінити взагалі неможливо: умовна невдача стартера може призводити до того, що міркування про наступні етапи втрачають сенс.

Так ось, найбільший досвід стартера, принаймні в останні роки, має якраз Варвинець. І включення її в склад дуже зручно: тренерам не доведеться міняти структуру команди – всі спортсменки виступатимуть на звичних для них позиціях. Правда, чималий досвід стартових етапів на юніорському рівні має і Анастасія Меркушина, причому швидка і точна стрільба Насті – саме те, що потрібно для старту гонки. Тому відповідь на питання – де потрібніше Меркушина, також буде одним з факторів, здатним вплинути на вибір між Ірою і Валею.

А може, Оля? ..

Нагадаємо, буквально, напередодні чемпіонату світу в команді з’явилися запасні – Руслан Ткаленко і Ольга Абрамова. І, розглядаючи теоретичні розклади на естафету, потрібно пам’ятати і про них. Однак, думається, до варіанту з Олею, яка не мала майже рік змагальної практики, тренери можуть вдатися лише в разі крайньої необхідності. А все ж хочеться вірити, що у нас обійдеться без форс-мажору.

Ми навмисно не виставляли якісь бали спортсменкам і не намагалися, грунтуючись на сумі, відповісти на питання – хто? Кожен з уболівальників може самостійно обрати шкалу і виставити оцінки кожної зі спортсменок. А також відповісти на питання в нашому голосуванні – кого з дівчат ви хотіли б бачити в п’ятницю в естафетному складі?
Євген Тарасенко
http://www.biathlon.com.ua/comments.php?lang=ukr&id=7728

 

http://krasnews.at.ua/news/ira_valja_v_estafeti_kogo_vibere_urosh_velepec/2017-02-16-7399
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: