Iвaн ПEPEPВA: Пoтpiбнo гoвopити пpo нoвy cиcтeмy opгaнiзaцiї aдмiнicтpaтивнoї poбoти.

26986816.jpg
 

Процес децентралізації, який активно проходить в Україні, має як позитивні, так і негативні наслідки. Крім політичної складової, процес децентралізації є важливим аспектом у впровадженні реформи бюджетного процесу в органах місцевого самоврядування. Зміни, які внесені до Бюджетного та Податкового кодексів України, насамперед направлені на посилення ролі місцевих бюджетів та збільшення обсягів їх фінансових ресурсів шляхом перерозподілу доходів і видатків між бюджетами різних рівнів. А що думають про процес децентралізації сільські голови району? Сьогодні свою точку зору нам доносить Самотоївський сільський голова Іван ПЕРЕРВА:

– Дефіцит нашого районного бюджету сьогодні складає близько 42 млн. грн, а 18 сільських рад збирають приблизно стільки ж коштів. Зараз сільради можуть зібрані кошти використовувати на вирішення своїх місцевих проблем. Але при децентралізації, якщо не буде збільшено базу оподаткування, район свій дефіцит покриє.

Але громади ризикують залишитись ні з чим. Як же вони будуть існувати?

Потрібно говорити також і про нову систему організації адміністративної роботи. Гарні дороги дозволять людині швидко і зручно дістатися потрібної установи, а інтернетизація села – це можливість вирішувати багато питань, не виходячи з дому. Наприклад, секретар сільради, що налічує близько 2 тис. осіб, як у Самотоївці, надає півтора десятка платних ліцензованих послуг із 23, визначених Мінрегіонбудом. Належним чином підготовлений працівник із «золотим планшетом» та підключенням до інтернету зможе виконувати цю роботу за півдня! Переконаний, що ми маємо встановити стандарти послуг для населення, а органи самоврядування – підтягуватись до цих стандартів.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: