Конкурс читців та знавців віршів поета П.А. Грабовського

Вчора, як і кожного року на початку вересня, в рамках великого літературно-мистецького свята, відбувся щорічний районний конкурс читців та знавців віршів поета, нашого земляка П.А. Грабовського, присвячений 154-ій річниці від дня народження митця під назвою «І добрим словом спогадає потомок вільний».

Районний конкурс читців-декламаторів зібрав більше тридцяти як і зовсім молодих, так і дорослих поціновувачів та знавців творчості поета. П.А. Грабовський у свій час пробуджував відданість, гідність та патріотизм. І сьогодні його вірші засяяли новими гранями, стали поштовхом для переосмислення глибокої суті людського буття. Не даремно організатори конкурсу відзначають підвищений інтерес молоді Краснопільського району до цього заходу, які з кожним роком демонструють потужніший потенціал.
Так, за умовами випробувань учасників конкурсу, яких розділили на п’ять вікових категорій, оцінювали за наступними критеріями: майстерність виконання, відповідність твору тематиці конкурсу, оригінальність виконання, застосування художніх засобів для розкриття виразності твору, володіння сценічною мовою, артистизм.

На мистецькому святі традиційно присутніх вітали голова районної ради Віталій Савоненко, голова райдержадміністрації Сергій Хрупа, селищний голова Юрій Яремчук.
«Постать П.А.Грабовського в українській літературі вельми унікальна, – зазначив у своєму вітальному слові В.О. Савоненко. – Його поетична творчість, громадська позиція, все його нелегке життя не загинули даремно. Та справа, за яку боровся поет особливо співзвучна з сьогоденням. А відтак, український народ, все прогресивне людство завжди буде цікавитися творчою спадщиною поета та дивуватися величі його духу. Тому маємо розуміти важливість проведення такого свята, особливо на Краснопільщині, малій Батьківщині поета». Віталій Олексійович побажав кожному учаснику перемоги у конкурсі та знайти свій шлях до творчості Павла Грабовського.

Свою високу майстерність виконання, широку репертуарну палітру, артистизм та сценічну культуру продемонстрували 34 учасника художньої аматорської творчості, школярі з усього району.

До складу авторитетного журі, яке оцінювало в цьому році конкурсантів , увійшли: голова Сумської обласної організації Національної спілки письменників О.В. Вертіль, член спілки Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, керівник Сумської обласної молодіжної літературної студії «Зажинок» Т.М. Герасименко, член студії «Зажинок», поетеса Н.М. Позняк.

Кожен учасник декламував свої улюблені вірші П.А. Грабовського і вплітав їх у символічний вінок вдячності та пошани поету. Важко було оцінювати конкурсантів, бо всі вони талановиті і майстерно розкривали образи персонажів творів.

За результатами оцінювання журі визначило переможців у п’яти вікових групах. Всі учасники були нагороджені дипломами відділу культури і туризму Краснопільської РДА. Окремі конкурсанти були відзначені та нагороджені цінними подарунками: від голови районної ради у молодшій категорії – Діана Придатко, від голови райдержадміністрації – Вікторія Мамалига, від селищного голови у категорії, віком від 35 років – Людмила Астахова.
По закінченню мистецького заходу, його учасники та запрошені почесні гості відвідали малу Батьківщину митця – с. Грабовське та поклали квіти до постаменту поета-земляка.

Інформація Краснопільської районної ради.

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: