Кpacнoпiльcькa тa Нeдpигaйлiвcькa гpoмaди yклaли yгoдy пpo мiжмyнiципaльнe cпiвpoбiтництвo

В офісі Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми U-LEAD, підписано угоду про міжмуніципальне співробітництво між Краснопільською та Недригайлівською ОТГ. Угода передбачає виготовлення проектно-кошторисної документації, необхідної для будівництва “Центрів безпеки громад” на зазначених територіях. В подальшому планується подача проекту будівництва цього об’єкту для участі у конкурсі на виділення коштів з ДФРР.

“Центр безпеки громад” подібної конфігурації є одним з перших в України з таким функціональним навантаженнями та подібного класу установи з 5 компонентами: екстрена допомога, поліція, державна служба надзвичайних ситуацій, рятувальні загони та система відеонагляду та реагування на кризові ситуації.

Донецька, Вінницька та Сумська області наразі розробляють первинну концепцію створення таких центрів. Директори регіональних Центрів розвитку місцевого самоврядування входять до міжвідомчої робочі групи, яка утворена при Мінрегіоні за ініціативи заступника міністра Лева Парцхаладзе. Наразі готується повний пакет документів для запуску цього проекту на території трьох зазначених областей.

За основу проекту була взята модель Пожежної станції в м. Ассе, муніципалітет розташований в бельгійській провінції Фламандський Брабант. Бельгійський проект розроблений в 2014 році архітектором Філіпом Дюжарденом з компанії Franki Construct. Місто Ассе має населення 29 558 чол., площа 49,64 км2 , щільність насе- лення 595 жителів на км2 . За характеристиками м. Ассе дуже схоже на звичайний український районний центр. Оригінальний проект займає площу понад 8 тис. м2 . Проте, варіант для Недри- гайлівської та Краснопільської ОТГ планується значно меншим за розміром. Можливо, наступні об’єднані територіальні громади в Сумській області будуть планувати більші за розміром станції, даний проект це дозволяє.

Орієнтовна площа проекту буде трохи більше 500 м2 . Що стосується корисної площі, тобто місця, де будуть знаходитися відповідні служби, то це буде десь 480 м2 . Там будуть кімнати і для відпочинку, і для прийому їжі, і душові, і окремо конференц-зала.

Створення центрів безпеки громади (ЦБГ) є доцільним в ОТГ з кількістю населення більшою від 12-15 тис. чоловік при тому, що більшість населення проживає в адміністративному центрі ОТГ.

Як розповів керівник Краснопільської ОТГ Юрій Яремчук, де подібний центр має з’явитися одним із перших, на сьогодні в громаді діють добровільні пожежні частини. Іх функція лише гасіння пожеж. Проте, навіть у цьому вони обмежені, потребують реформування і відповідей на ті виклики, які перед ними стоять. Звичайно хочеться розширити їхні функціональні можливості до рятувальних робіт, до попередження якихось надзвичайних ситуацій. Такі центри – це те, що зараз потребує кожна сільська рада. Вони працюватимуть починаючи з ліквідації аварійних дерев і до боротьби з негодою. Тож наразі перший етап – це буде замовлення на розробку робочого проекту. Далі – опрацювання того, як будуть взаємодіяти служби, який буде штат ну і безпосередньо, як саме буде функціонувати цей центр.

Підписання цієї угоди – тільки початок співпраці двох громад, зазначив голова Недригайлівської ОТГ Ігор Остапчук. У подальшому, в планах об’єднати фінансову спроможність Краснопільської та Недригайлівської громад для вирішення інших, важливих, дороговартісних соціальних проблем.

Угода буде надіслана до Мінрегіону для внесення до відповідного реєстру упродовж 5 робочих днів, а також винесена на розгляд депутатів в обох радах зазначених громад, сесії в яких планується провести 22 грудня 2017 року.
Під будівництво “Центру безпеки громад” у Краснопільській та Недригайлівській ОТГ уже виділили земельні ділянки. Окрім цих двох громад створити на своїх територіях подібні центри виявили бажання ще чотири об’єднані територіальні громади Сумщини.
Центр розвитку місцевого самоврядування /м. Суми/
https://www.facebook.com/lgdc.sumy/posts/1295411110593130

 

http://krasnews.at.ua/news/krasnopilska_ta_nedrigajlivska_gromadi_uklali_ugodu_pro_mizhmunicipalne_spivrobitnictvo/2017-12-15-8923

Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: