КPACНOПIЛЬCЬКИЙ PAЙOН AКТИВНO ДOЛУЧAЄТЬCЯ ДO CИCТEМИ EЛEКТPOННИX ЗAКУПIВEЛЬ ЧEPEЗ PROZORRO

19 лютого 2016 року набрав чинності Закон України «Про публічні закупівлі», що встановлює правові та економічно засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Однією із ключових змін Закону є введення електронних закупівель («Prozorro»), в тому числі електронних аукціонів. Це означає, що з 1 серпня 2016 року всі розпорядники бюджетних коштів району будуть здійснювати закупівлі товарів, робіт та послуг через електронну систему закупівель «Prozorro».


PROZORRO – це система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців.

Основна мета даної електронної системи – організація прозорої та ефективної процедури державних закупівель, недопущення порушення законодавства, забезпечення ефективності функціонування системи державних закупівель та створення конкурентного середовища у цій сфері.

Система «ProZorro» не передбачає використання державних коштів, а фінансування проекту відбувається за рахунок компаній-комерційних майданчиків (веб-сайтів) та донорів у переважній більшості міжнародних. Основний принцип роботи за задумом організаторів – максимальна публічність. Після реєстрації на сайті можна безперешкодно переглядати інформацію про компанії, яка знаходиться у відкритому доступі. Всі держустанови подають заяви про держзакупівлі на безкоштовній основі, а для бізнесу пропонується відкрита конкуренція та знижені ціни.

На сьогоднішній день в районі зареєструвалися всі розпорядники бюджетних коштів, продовжується реєстрація підприємств, постачальників товарів, робіт і послуг району та вже здійснені закупівлі в електронній системі «Prozorro».

Так, розпорядниками бюджетних коштів району за травень місяць було проведено 16 закупівель через дану систему. За рахунок чого вдалося досягти економію бюджетних коштів близько 26 тис. грн..

– Ми приділяємо особливу увагу цьому питанню, робимо все для того щоб система в районі запрацювала і відбувалася автоматично. Тому що йдеться про економію коштів громади, їхнє раціональне використання, мінімізацію корупційних ризиків. Потрібно і надалі залучати якомога більше наших підприємств до роботи в даній системі. Тож закликаю всіх наших підприємців долучатися до роботи в системі електронних закупівель, – зазначив голова Краснопільської райдержадміністрації Юрій Яремчук.
Інформація Краснопільської  РДА

 

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: