Кpacнoпiльщинa мaє cтaти цeнтpoм пpoвeдeння peфoм

42015238.jpg

Пропонуємо коротке інтерв’ю про перспективи розвитку новоутвореної Краснопільської об’єднаної територіальної громади з її головою Юрієм Яремчуком.

– Юріє Анатолійовичу, розкажіть про проекти, над якими зараз працюєте та які маєте плани для подальшого розвитку ОТГ?

– Хочу наголосити, що на сьогоднішній день перед новоствореною громадою, її депутатським корпусом та керівництвом стоять три головні питання: створення ефективної та дієвої системи управління громадою; продовження реалізації проектів, розпочатих 2016 року за ініціативи районної державної адміністрації та пошук нових джерел фінансування для розвитку інфраструктури, закладів соціальної сфери громади, пошук інвестиційних проектів та створення нових робочих місць.

Мета децентралізаційних реформ не лише в об’єднанні території. Перш за все жителі громади в найкоротші терміни мають відчути позитивні зміни в наданні адміністративних, освітніх послуг, в системі охорони здоров’я.

Поряд з цим, спільно з депутатами громади, працюємо над вирішенням нагальних питань в розрізі кожного виборчого округу, це стосується питань вуличного освітлення, благоустрою тощо.

Стосовно проектів, над якими зараз працює громада, то одним із важливих проектів є “Нова Українська школа”, який буде реалізовуватися на базі Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ст. Як повідомлялося раніше, даний проект отримав позитивне рішення на розгляді комісії при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та є таким, що може реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Проект є лише першим етапом на шляху створення на базі Краснопільської школи базового опорного освітнього закладу “Нова українська школа”. Своє функціонування Краснопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, як опорний заклад з філіями, розпочне з 1 вересня 2017 року. Вже оголошено тендер на реалізацію першого етапу проекту, пов’язаного з повною термомодернізацією навчального закладу.

Поряд з цим ми поступово будемо оновлювати матеріально-технічне забезпечення шкіл громади. Також на сьогодні розглядається можливість впровадження в наших школах новітніх освітніх технологій в рамках всеукраїнського проекту “Розумники” та “STEAM-освіта: інноваційна науково-технічна система навчання” розроблений Інститутом модернізації змісту освіти. STEM-освіта – це напрям, при якому в навчальних програмах посилюється природничо-науковий компонент та інноваційні технології. Ми маємо підняти рівень нашої освіти на належний рівень.

Наступним проектом, над реалізацією якого працює громада, є створення нового та сучасного, який би відповідав усім вимогам, Центру надання адміністративних послуг. Краснопілля є переможцем конкурсу проектів програми Європейського Союзу U-LEADcomponent 2 по створенню такого центру. Адже, що перш за все мають отримати жителі громади від реформи децентралізації – це наближення якісних послуг до людей. Тому створення такого Центру і є тими першими змінами, яких найбільше чекала громада. Наразі вже підписаний договір на розробку проекту по реконструкції приміщення під новий ЦНАП, визначене завдання на проектування, проведено інженерно-технічне обстеження будівлі, обговорені терміни та умови співпраці. Новий адмінцентр маємо відкрити вже восени цього року.

Нами також розглядається можливість участі в програмі ЄС/ПРООН по створенню пересувного відділення ЦНАПу для надання інклюзивних послуг населенню об’єднаної громади.

Крім того зараз на Краснопільщині розглядається запуск пілотного проекту по створенню Центру безпеки громади, який має бути аналогом американської служби “911”. Ми плануємо створення не просто Центру безпеки громади в самому Краснопіллі, але й суттєвої модернізації наших чотирьох місцевих пожежних команд із включенням їх у єдину структуру ЦБГ. Дана модель організації центру безпеки була взята для подальшого опрацювання Сумським підрозділом “Центру розвитку місцевого самоврядування” спільно з представниками Управління ДСНС в Сумській області. При цьому при створенні центру безпеки громади можна розраховувати на суттєву підтримку з боку держави.

– Болючим для краснопільчан залишається питання утримання та ремонту доріг. Які Ваші подальші кроки в цьому напрямку?

– Як я зазначав раніше, найбільш оптимальним способом вирішення цієї проблеми – проводити ремонт та реконструкцію доріг методом співфінансування місцевого та державного бюджетів, за рахунок коштів сільгоспвиробників, інвесторів, при допомозі народних депутатів. Лише спільними зусиллями, всіх гілок влади, нам вдасться зрушити це питання з місця. На сьогоднішній день планується реконструкція по двом напрямках доріг – це від Краснопілля в бік Самотоївки та реконструкція ділянки від Угроїд до Тур’ї. Фінансування буде здійснюватись за рахунок коштів, отриманих від перевищення митних платежів Сумської митниці і вже на сьогоднішній день проводяться тендерні закупівлі на виконання робіт. Крім цього будуть завершені роботи по мостовому переходу в селищі Краснопілля. Також спільно із старостами опрацьовується питання проведення ямкового ремонту до сіл Чернеччина та Хмелівка.

– Розкажіть про стан справ у сфері житлово-комунального господарства, проведення заходів з благоустрою.

– Нами розглядається питання збору та вивезення твердих побутових відходів з населених пунктів Краснопільської громади. Свого часу для вирішення даної проблеми Краснопільською районною державною адміністрацією було розроблено інвестиційний проект “Створення комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами у Краснопільському районі Сумської області”, для реалізації якого було придбано сміттєвоз для збору та вивозу твердих побутових відходів. Наступним кроком вирішення цього питання є виготовлення баків для сміття, облаштування майданчиків збору та організація вивозу твердих побутових відходів безпосередньо на полігон, який знаходиться на території Великобобрицької сільської ради. Запуск в дію цього природоохоронного проекту дасть нам можливість і надалі залучати під це кошти, запустити лінію сортування відходів тощо.

Зараз також опрацьовується питання реконструкції центральної частини селища Краснопілля і вже розпочались підготовчі роботи по закладенню парку ім. Л. Жаботинського.

– Які наступні кроки щодо розвитку системи охорони здоров’я громади?

– Спільними зусиллями голів сільських, селищних рад, соціально відповідального бізнесу в рамках Року охорони здоров’я на Краснопільщині нам дещо вдалося зробити в напрямку покращення якості надання медичних послуг. Проте це лише перші кроки і ми не збираємося зупинятися на досягнутому. Зокрема плануються роботи з реконструкції та створення лабораторії Самотоївської АЗПСМ, закінчення ремонту по КЗ “Центр первинної медико-санітарної допомоги”, будуть продовжені роботи по реконструкції Угроїдської СЛА. Не вирішеним також залишається питання забезпечення медичним працівником Чернеччинської СЛА, над яким ми теж зараз працюємо. Паралельно з цим продовжується робота по оновленню матеріально-технічної бази наших лікувальних закладів.

– Чи знаходите взаємопорозуміння депутатського корпусу?

– Депутатський корпус представлений 6 політичними силами, чимало депутатів самовисуванців. Проте я б назвав цей склад найбільш оптимальним для прийняття відповідальних та виважених рішень на користь громади. Між нами не має бути розбіжностей та суперечок, адже ми працюємо з однією метою – зробити нашу громаду заможною. Краснопільщина не може стояти осторонь змін в державі, а повинна бути центром проведення реформ на Сумщині та впровадження кращих практик розвитку територіальної громади.

Користуючись нагодою хочу щиро і сердечно подякувати всім жителям громади за підтримку на виборах

Краснопільського селищного голови. Я розумію, що в громаді ще існує чимало невирішених проблем. Тому запевняю, що й надалі буду діяти лише в інтересах Краснопільщини та заради її розбудови.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: