Лyнaє y xpaмi йoгo гyчний бapитoн

47867762.jpg

Важко в наш час знайти людину, у якої б шлях до храму видався простим. Читець Іллінського храму Михайло Іванович Букша не є винятком з правила.

Народився він 21 травня 1970 року в с. Грязне Краснопільського району. Згодом його родина переїхала у с. Самотоївка, де, власне, і продовжилося його дитинство.

В житті Господь завжди посилає нам людей, за видимою чи невидимою підтримкою яких і формується наша доля. Такою людиною для Михайла Івановича став його вчитель музики Петро Гаврилович.

Навчався Михайло Іванович у Миропільській школі-інтернаті, залюбки співав у шкільному хорі та натхенно вчився гри на духових інструментах. Саме ці, здобуті ще в шкільні роки навички, і сформували його майбутній життєвий шлях.

По закінченні школи Михайло Іванович вивчився на водія у Охтирській автошколі, потім, не примусила на себе довго чекати служба в лавах Радянської армії. Служив у далекому Ташкенті музикантом військового оркестру.

Після служби в армії з 1991 року проживав у м. Суми, працював у тролейбусному парку водієм тролейбуса. Дуже любив свою роботу. Але так сталося, що у 1995 році він був змушений повернутись до рідної домівки в с. Самотоївка, де жили батьки.

Саме в цей час на його життєвому шляху знову з’явився Петро Гаврилович. Запросив поспівати в Угроїдському заводському хорі. Чи-то спрацював авторитет колишнього вчителя, чи-то бажання самореалізації, але Михайло Іванович, продовжуючи жити в с. Самотоївка, почав таки відвідувати репетиції хору. А так як Петро Гаврилович в той час керував і церковним хором Угроїдського храму, то паралельно з виступами на сцені Михайло Іванович відвідував і церковний хор.

Згодом йому запропонували спробувати почитати під час служби. І це у нього вдалося. Так як ще з дитинства він мав неабиякий хист до читання: «Вже в другому класі я читав найкраще серед своїх одноліток», – пригадує Михайло Іванович.

З того часу в храмі під час служб лунає його гучний баритон.
В. ПОСТОВА

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: