МAКCИМ I ЙOГO КOМAНДA

77544221.jpg

Пауерліфтинг (силове триборство) відноситься до порівняно молодих видів спорту, відомий він трохи більше 30 років. Назва походить від двох слів «power» – сила, міць і «ліфт» – піднімати. Попри те, що навіть на світовому рівні даний вид спорту знаходиться на стадії становлення, не може не радувати, що завдяки одному ентузіасту вже закладено перші підвалини для подальшого розвитку пауерліфтигу в районі. Ентузіаст, про якого піде мова, мешкає в Самотоївці, звати його Максим Гобач.

– Із «залізом» займаюсь вже давненько, – розповідає Максим під час паузи між тренуваннями, які проходять у тренажерному залі Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів. – Спочатку робив акцент на бодібілдинг, тобто працював над розвитком і вдосконаленням тіла, але коли дізнався, що існує пауерліфтинг, познайомився з його правилами, зрозумів, що саме цей вид важкої атлетики мені ближче, адже в ньому є те, що прикрашає будь який спорт – дух змагальності.

Максим пояснює, що пауерліфтинг, це силове триборство, яке містить у собі наступні вправи: присідання зі штангою на плечах, жим штанги, лежачи на горизонтальній лаві, тяга станова. Всі сили спортсмена підібрані так щоб задіяти основні групи м’язів. Вправи універсальні й знаходять застосування у всіх видах спорту. У кожного спортсмена є 3 спроби підняти заявлену вагу.

Для того, щоб судді зарахували «взяття ваги», необхідно підняти штангу та зафіксувати її на 1-2 секунди, не згинаючи при цьому ноги та спину. Кращий із трьох результатів заносять у протокол змагань, після чого комісія визначає переможців.

Спочатку хлопець черпав інформацію з Інтернету, звідти дізнався не лише про правила, тренування, а й познайомився із майстром спорту Валерієм Федоренком, який є одним із організаторів більшості змагань з пауерліфтингу, що проходять на території області. Спочатку Максим брав участь у змаганнях самостійно, а віднедавна відвідує їх в якості «граючого» тренера разом із своїми юними вихованцями, більше того за такий короткий час краснопільчани вже зарекомендували себе, як перспективна команда.

Чотирнадцятирічний гімназист Богдан Савчук та його товариш, п’ятнадцятирічний учень Краснопільської школи В’ячеслав Коноваленко, розповідають, як спочатку прийшли до залу так би мовити «підтягнути» фізичну форму, почали займатись, сподобалось, а показавши непогані результати на обласних змаганнях, з’явився спортивний азарт, повірили у власні сили і у тренера, зрозуміли, що можуть показувати й кращі результати.

– Інколи з гумором, а інколи з ними і серйозним потрібно бути, – ділиться Максим Горбач, – інакше серйозних результатів не досягнути.

Схоже хлопець знає, що говорить, бо на своїх перших змаганнях, а це чемпіонат м. Білопілля, Богдан посів третє місце, В’ячеслав – четверте, а сам тренер, підкоривши штангу вагою 135 кілограмів, здобув «срібло».

А ось на нещодавньому чемпіонаті Сумської області з пауерлфітингу Богдан Савчук, якому підкорилася вага 122,5 кг в тязі, 70 кг – в жимі та 82,5 кг в присіданні, посів друге місце. Більше того Богдан виконав третій юнацький розряд.

Вдало виступи на цих змагання і В’ячеслав Коноваленко, який у присіданні підкорив 80 кг, 132,5 кг у тязі та 75 кг у жимі, в підсумку посівши третє місце та виконавши другий юнацький розряд. Їх тренер у своїй категорії за підсумками чемпіонату посів четверте місце, перевиконавши розряд на 17,5 кілограмів.

Наразі Максим Горбач зізнається, що коли з’являться бажаючі, ентузіасти, то не проти розширення команди силачів, наразі ж дякує вчителям фізкультури Краснопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів О. В. Голоті та В. А. Турчаку, які всіляко сприяють хлопцям у їх починаннях.

А ще Максим хоче зробити все від нього залежне, щоб у Краснопіллі проводились подібного плану змагання хоча б 1 раз на рік, що дасть змогу значно підвищити популярність пауерліфтингу у районі.

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: