МAPAФOНCЬКE БPAТCТВO

56556061.jpg

[j]З тих пір, як в Краснопіллі з’явився клуб любителів бігу «Явір», легкоатлетичні пробіги, марафони і напівмарафони, приурочені до різноманітних дат і подій, стали таким же звичним явищем, як скажімо, футбольні турніри. І кожного разу дивуєшся, а то й захоплюєшся дружбою марафонців, які долають сотні кілометрів, курсують від міста до міста, аби зустрітися, поспілкуватися, порадіти один за одного, а головне – разом пробігти ті кілометри, які, зрештою, їх і об’єднують в одне велике братство. На мою думку, жоден з них не скористався б запрошенням людини, яку вони не поважають. На традиційний осінній марафон «Здоров’я», присвячений Дню фізичної культури і спорту до Краснопілля прибули легкоатлети з Харкова, Полтави, Донецька, Сум, Чернігова та інших міст України, а це свідчить про велику повагу з їх боку до нашого найвищого «марафонського гуру» Миколи Максимовича Литвиненка.

За традицією першими на старт вийшли наймолодші. Хлопчики та дівчатка віком від 8 до 12 років чесно подолали свій кілометр, після чого тут же, на площі, отримали солодкі призи та пам’ятні медалі. Думаю, буде правильно, якщо назову цих відважних. Це Володимир Уродлівченко, Денис Кузніцов, Ярослав Макаренко, Влад Стрічка, Євген Радіонов, Аня Придатко, Єва та Лера Мартиненки, Наталія Веремієнко, Катя Свинаренко, Настя Биченко, Надя Пух та Настя Петренко.

69681292.jpg

А далі в бій вступила «важка артилерія». Стартувавши в центрі Краснопілля, марафонці мали фінішувати в с. Грабовське, де саме в цей день відзначалася 146-а річниця з дня народження поета П. А. Грабовського. По дорозі до них приєднувалися бігуни, що вирішили долати менші дистанції. Долаючи кілометр за кілометром, легкоатлети один за одним перетинали фінішну стрічку. Першим це зробив… кенійський бігун Даніель Кепліо. Так, це не помилка. Даніель справді кенієць, студент одного з Харківських вишів, майбутній медик. У вільний від навчання час хлопець бере учать у таких ось забігах, отримавши запрошення взяти участь в Краснопільському марафоні, охоче прийняв пропозицію. Слідом за ним фінішував юний сумчанин Артем Панченко.

28888826.jpg

Перетнувши фінішну лініню, Даніель відразу став родзинкою свята. Святкування на півгодини зосередилось біля екзотичного хлопця з білосніжною посмішкою. Здавалося, все село забажало сфотографуватися з ним, і добрий, ввічливий кенієць нікому не відмовляв. Хоча, ні, відмови таки були. Ми, українці, доброзичливістю не поступаємося кенійцям, тож найгостинніші чоловіки характерними жестами пропонували Даніелю «обмити» вдалий фініш. Хлопець, в свою чергу теж знаками від запрошень відмовлявся, а ось нашого кулішу скуштував із задоволенням. Куліш, він же й в Африці – куліш. Дехто з високопосадовців, що завітали до Грабовського, аби вкотре показатися на людях напередодні виборів, могли лише позаздрити такій популярності темношкірого хлопця серед місцевого населення.

А в цей час фінішували останні бігуни. Хотів дочекатися заповнення протоколів із результатами, але побачивши, як бігуни, взявшись за руки, фінішують відразу по декілька чоловік, зрозумів, що результати для них – це не головне. Хотів би подякувати жителям та гостям Грабовського, які кожного бігуна супроводжували аплодисментами та схвальними вигуками. Фінішувати в атмосфері загального братання і доброзичливості – то, мабуть, і є марафонське щастя.

38175054.jpg

– Біглося добре, погода чудова, – ділиться своїми враженнями сумчанин Микола Серебрянський. – Це закономірно, що свято всіх спортсменів ми зустріли саме на марафонській дистанції. До слів привітань приєднався давній приятель Миколи Литвиненка – Валентин Позивайло з Диканьки, що пропрацював 44 роки екскаваторником, майстер спорту з лижних перегонів, багатоборству ГТО (і рекордсмен СРСР), велоспорту, олімпійський факелоносець, свого часу про нього було знято у Москві документальний фільм.

34126674.jpg

Ось таких людей поєднує біг і свято, що має за назву «Краснопільський осінній марафон «Здоров’я».
О. МОЦНИЙ.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: