МAЄМO БOТAНIЧНИЙ ЗAКAЗНИК

З метою збереження цінних природних комплексів, розглянувши пропозиції Сумської обласної державної адміністрації, ураховуючи згоду органів місцевого самовря-дування та землекористувачів, на підставі статей 51-53 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”, керуючись пунктом 24 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада своїм рішенням оголосила об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення природну територію ботанічного заказника “Ряснянський” в Краснопільському районі (площа 108,1 га).

Ботанічний заказник “Ряснянський” – це балка між селами Земляне, Лісне та Майське Ряснянської сільської ради Краснопільського району. Північно-західна межа заказника знаходиться на відстані близько 0,8 км на схід від с. Земляне, північно-східна частина заказника практично межує з околицею с. Лісне, південна межа заказника знаходиться на відстані близько 1,5 км на північний захід від с. Майське.

За інформацією директора Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації І. В. Кривозуба, даний заказник має особливу природо-охоронну, наукову, рекреаційну, естетичну, освітньо-виховну та пізна-вальну цінність і покликаний забезпечити державну охорону унікальних при-родних ландшафтів, генофонду рослинного і тваринного світу, підтримання загального екологічного балансу та фоновий моніторинг навколишнього природного середо-вища. Зокрема територія ботанічного заказника “Ряснянський” – це ділянка цінного ландшафту відрогів Середньоросійської височини з лучно-степовим різнотрав’ям та зростаючими там рідкісними видами рослин різних рангів охорони: брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, гіацинтик блідий.

 

http://krasnews.at.ua/news/maemo_botanichnij_zakaznik/2017-01-15-7265
Джерело: Краснопілля 04_kray_logo
Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: