Мрія прихожан стала реальністю

Храм Покрови Пресвятої Богородиці Української Православної церкви Київського патріархату діє у Краснопіллі вже не один рік, та цими днями в житті його прихожан сталася надзвичайно важлива та історична подія – із Божою поміччю та спільними зусиллями вдалося нарешті зібрати кошти для оформлення документів на купівлю приміщення церкви.

З нагоди цієї події в гості до храму прибули архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, волонтери, громадські активісти, які брали активну участь у зборі коштів. Сумський активіст Віталій Олещенко під оплески прихожан передав настоятелю храму, отцю Івану Малюку документи на право власності приміщення храму, а також вручив ікони на знак глибокої шани та віри у краще майбутнє нашої країни.. Після цього відбулося Архієрейське Богослужіння, яке очолив архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, який також звершив чин освячення храму.

– Дорогі краснопільчани, дорогі парафіяни цього храму, від імені владики, духовенства, вітаємо вас із сьогоднішнім великим святом, — звернувся до присутніх прибули архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій. – Щойно ми завершили святу Божественну літургію у нашому храмі. Хоч він є нашим з Вами багато років, але сьогодні він набув цього статусу офіційно. Нас весь час лякали, слали листи, що заберуть це приміщення, але все у Божих руках, знайшлися люди, які організували справу так, що сьогодні храм викуплений і він навіки вічні належатиме місцевій громаді. Храми бувають різні за розмірами і за оздобленням, але якщо там не звучить молитва, люди не знаходять в ньому радості, спасіння, не знаходять для душі розради – храм втрачає свій зміст. Хотілося, щоб у кожному населеному пункті був храм український, не за назвою, а по суті своїй, щоб дух святий дійсно знаходився в ньому, щоб люди усвідомили, що Україну треба будувати у себе на землі, ніхто, крім нас самих не в змозі цього зробити. Тільки на своїй землі ми можемо розвиватися і почуватися вільно, в інших країнах – ми лише гості, інколи не завжди бажані. Сподіваюсь, що географія українських храмів лише розширюватиметься, адже лише за два роки кількість прихожан УПЦ КП збільшилась на 5 мільйонів.

Благочинний Краснопільського Благочиння отець Іван Малюк у свій проповіді теж не приховував радості, що віряни дочекалися дня, коли храм став власністю громади, у якому ще мають багато чого доробити. Але є початок, буде і завершення, якщо на це благословляє Господь.

— На душі особливий трепет. Всі ми небайдужі тут у храмі…, – говорить отець Іван. – Хочу подякувати усім, хто відгукувався на мої прохання, вдячний, що Господь послав таких людей, які допомогли втілити в життя мрію громади мати свою церкву, тепер спільними силами будемо втілювати в життя інші задуми, як то будівництво куполу, встановлення дзвонів тощо. Хочу подякувати парафіянам, які підтримували мене морально, духовно. Всім Вам Божого благословення.

Також Грамотами Святійшого Патріарха Філарета та Сумської єпархії УПЦ КП за заслуги перед помісною українською церквою, благодійність, відродження духовності на Сумщині нагороджено групу активістів, які брали участь у зборів коштів, серед яких фермер з Угроїд Ю. І. Сумець та Самотоївський сільський голова І. М. Перерва.

Тож Бог з нами і з нами Україна. Слава Ісусу Христу, слава Україні, героям слава! Хай всім нам щастить, хай мир панує в Україні. Хай перемога буде в усіх нас і Бог завжди буде посеред нас і з нами.
Прес-служба Краснопільського
благочиння УПЦ КП
upc4

upc1

upc2

upc3

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: