Музей Героя України Олексія Братушки відкрили в Сумах

Герої не вмирають. У Сумах відкрили музей Олексія Братушки – єдиного бійця Небесної сотні з Сумщини. Чоловік загинув під час сутичок на Майдані 20 лютого 2014 року на Інститутській. Його поховали у Сумах, на Алеї слави героїв. Посмертно чоловікові присвоїли звання Героя України. Без батька лишилися двоє дітей: син і донька.

Навчально-виховний комплекс №16 зараз носить ім’я героя України Олексія Братушки. Він закінчив цю школу, а зараз у стінах закладу відкрили музей. Для сім’ї – це довгоочікувана подія, каже батько героя Сергій Братушка. «Я розумію, що з роками біль притуплятиметься, а такі речі залишаються – з ними живе пам’ять про мого сина. Нещодавно і у школі №10 створили куток пам’яті Олексія Братушки. Серед усіх експонатів я не можу виокремити один, тому що будь-який є надзвичайно важливим для мене. Тут є і записи, які зроблені рукою Олексія, – так я відчуваю, що він поряд”, – каже чоловік.
Майже усі експонати для музею надали близькі Олексія. А ідея та її втілення належать вихованцям музейного гуртка НВК №16. «Усі представлені в музеї експонати є єдиним цілим, бо кожен з них відображає життя Олексія і допомагає зберегти його у пам’яті таким, яким він був”, — зазначає Мартін Лазіцький, керівник гуртка.

Джерело: http://sts.sumy.ua/society/muzey-geroya-ukrayini-oleksiya-bratushki-vidkrili-v-sumah.html

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: