Нa бaлy y Тepпcixopи

 

 

74440209.jpg

 

Саме такою назвою за кілька днів до свого звітного концерту заінтригували жителів селища викладачі хореографічного відділення Краснопільської музичної школи. Зізнаюсь, підозрювала що буде дійсно щось цікаве та оригінальне, і в своїх сподіваннях не помилилася, отримала від концерту величезне задоволення, як думаю, і всі, хто був присутній у залі.

33458220.jpg

Справжня Муза, покровителька мистецтва танцю Терпсіхора вітала гостей, сидячи на високому троні та з поблажливою посмішкою дивлячись на своїх підопічних – учнів, які тільки опановують це мистецтво, та вже так вміло показують власні досягнення.

06735937.jpg

99176073.jpg

55199924.jpg

72979891.jpg

І розпочався справжній бал, найрізноманітніші танці зміняли один одного так природньо, яскраво та цікаво, що не давали глядачам можливості ні відволіктися від дійства на сцені, ні занудьгувати.

16642793.jpg

25444283.jpg

Весь концерт пройшов на одному подиху, не зчулися, коли вже й оголосили останній танець і, відверто кажучи, деяке розчарування відчулося, що все закінчується.

27960549.jpg

19074248.jpg

Півтори години справжнього задоволення, щирих оплесків та сяючих очей глядачів, адже більшість присутніх у залі були батьки та рідні маленьких артистів, які з завмиранням серця слідкували за своїми чадами.

57633140.jpg

11062760.jpg

До мене наприкінці свята підійшла знайома жінка і запитала, чи не сфотографували ми випадково її 4-річну онучку, бо сама вона так задивилася на “танцюристку”, що й забула про фотоапарат, який заздалегідь приготувала і весь час тримала у руках.

87449590.jpg

79143429.jpg

Без сумніву, концерт сподобався всім, а от про те, скільки праці, підготовки, хвилювання було за ним, розповіли викладачі музичної школи, які безпосередньо пов’язані з його організацією.

25028011.jpg

57329990.jpg

– Концерт звітний, – говорить директор школи В.В.Висоцька. І це прекрасна нагода показати глядачам всю роботу хореографічного відділення нашої школи, всі класи від першого до восьмого, випускного. Тобто можна побачити дітей, які роблять перші кроки в танцювальному мистецтві та випускників, чого вони навчилися за вісім років. На жаль, немає можливості влаштовувати такі звіти кожного року, адже це трудомістка робота, насамперед для викладачів, які дуже скрупульозно ставляться до їх підготовки. Та в цьому році у нас їх вже троє, це завідуюча відділення І.О. Зоркіна, С.Ю. Шаповалова, І.І. Вакуленко і вони змогли організувати яскравий та насичений концерт. Для одного з номерів запрошували і викладача Сумського вищого училища мистецтв і культури Романа Зозулю.

68455276.jpg

Про свої враження розповіла викладач класичного танцю Світлана Юріївна Шаповалова:
– Думаю, що все пройшло добре, хоча я весь час була за лаштунками, та чула схвальні відгуки глядачів і це дуже приємно. Звичайно, хвилювання не полишало, особливо через перевдягання учасників, бо часу на це було занадто мало, лише 1-2 номери, а потрібно і зачіски дівчатам змінити, і відповідний костюм одягти. В цьому плані нам дуже допомагали батьки. Діти теж хвилювалися, але зібралися і зробили все, як треба. Був випадок, коли, наприклад, в однієї з учасниць 7 класу прямо перед початком номеру розстебнулася спідниця і дівчата буквально за лічені хвилини до її виходу на сцену зкололи її шпилькою. Всього вистачало, та я задоволена. Зараз готуємося до відкритих уроків. А на наступний рік, якщо спрацюємося з викладачами і нічого не завадить, плануємо зробити ще такий звітний концерт, думаю у нас все вийде.

87090961.jpg

– Що я можу додати? – продовжує Інна Олександрівна Зоркіна. – Всі дітки, від наймолодших до найстарших, просто молодці. Адже одна справа поставити номери, і зовсім інша – виконати їх на самому концерті. Я думаю, наші вихованці з усім справилися на відмінно. І це завдяки тому, що у нас все-таки школа, діти займаються на спеціальних станках, вчаться танцювальній грамоті, а не тільки виконують хореографічні постановки, думаю, це було помітно.

Найскладніше, як на мене, було з наймолодшими, учнями підготовчої групи, яким лише по 4-5 років. З одного боку, вони абсолютно не хвилювалися і сприймали все як цікаве свято, та з іншого – не розуміли відповідальності і могли в будь-який момент просто піти зі сцени, якщо стане нецікаво. Тому найважче було їх організувати, хоча і не обійшлося і без того, довелося трохи похвилюватися, але про що зараз вже згадую зі сміхом: коли на початку номеру діти, побачивши на підлозі блискучі зірочки, розсипані під час попереднього номеру, заходилися їх збирати. Ледве вдалося мені їх відволікти від цього заняття та продовжити танок.

Свято сподобалося усім, це можна було побачити по задоволеним, усміхненим обличчям людей, які виходили із глядацької зали. Тож, сподіваємося, наступного року нас чекає не менш яскравий та цікавий концерт від вихованців хореографічного відділення музичної школи. Будемо чекати з нетерпінням.

А.ЛЕУНОВА

Поділитися цим:

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: