Нa чaci – викoнaння зaкoнiв пpo дeкoмyнiзaцiю в Укpaїнi

31978794.jpg
 

Відбулось перше засідання районної комісії з питань реалізації положень Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», до складу якої ввійшли представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, юстиції, освітяни, краєзнавці, архівісти та інші.

У вступному слові голова районної ради Віталій Савоненко наголосив, що декомунізаційні закони вступили в дію в травні цього року, втілюючи їх в життя Україна нарешті безповоротно пориває з болючим радянським тоталітарним минулим. Має повністю зникнути тоталітарна символіка у назвах і пам’ятниках, розсекречені документи про репресії та злочини проти людства.

Співголова комісії, керівник апарату райдержадміністрації Віктор Побідинський зазначив, що попереду в країні значна робота по перейменуванню вулиць, парків, площ, населених пунктів, тощо. Законодавством передбачені відповідна процедура та терміни. Проте ініціатива має виходити з громад, рішення будуть прийматися органами місцевого самоврядування.

До назв, які слід перейменовувати належать ті, у яких використані імена (псевдоніми) осіб, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР та УРСР, інших союзних або автономних республік та похідних від них. Назви пов’язані з діяльністю комуністичної партії, річницею Жовтневого перевороту, встановленням радянської влади на території України, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України.

В нашому районі лишився лише один пам’ятник Леніну, який знаходиться на території Великобобрицької сільської ради, питання про його демонтаж буде внесено на розгляд сесії місцевої ради. Краснопільщина має перейменувати лише назви вулиць та провулків, яких в районі близько 80.

Комісія рекомендувала виконавчим комітетам сільських, селищних рад затвердити заходи щодо реалізації положень вищезазначеного закону на відповідних територіях. Також прийнято рішення про надання місцевим громадам всілякої консультативної, методичної допомоги, забезпечення їх наявною інформацією історичного характеру. Заплановано проведення нарад, семінарів, а також заходів спрямованих на підвищення поінформованості громадськості про злочини, вчинені представниками комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Інф. районної ради.

 

Є новини, цікаві теми? Пишіть motsnyi1976@ukr.net Телефонуйте 050-064-94-14

 

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: